VIDEO Neuveriteľná dráma v Montreale: Slafkovský a spol. sa tešia z veľkého víťazstva

Hokejisti Montrealu Canadiens oslavujú víťazstvoHokejisti Montrealu Canadiens oslavujú víťazstvo Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

MONTREAL - Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v zápase NHL v noci na nedeľu na domácom ľade proti Philadelphii Flyers 5:4 po samostatných nájazdoch.

V drese víťazov odohral slovenský útočník Juraj Slafkovský 9.26 minúty a do štatistík si zapísal dva mínusové body, jednu strelu na bránu a dve zblokované strely. Nastúpil vo štvrtej lajne s Michaelom Pezzettom a Jakeom Evansom. Zahral si aj v presilovej hre.

Canadiens otočili z 0:2 na 3:2, potom opäť prehrávali, no v dramatickom závere vyrovnal 1,9 sekundy pred koncom svojim druhým gólom v zápase Cole Caufield. "Máme kombinácie pri hre bez brankára nacvičené, ale v tejto situácii už zostávalo len poslať puk na bránku a veriť, že to vyjde," povedal Caufield pre tsn.ca.

V predĺžení gól nepadol, o víťazstve Montrealu rozhodol v nájazdoch Nick Suzuki, ktorý mal v zápase dve asistencie.

NHL - sumár:

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 5:4 pp a sn (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Dvorak (Gallagher, Xhekaj), 18. Caufield (Dach, Hoffman), 32. Matheson (Suzuki, Caufield), 60. Caufield (Suzuki, Monahan), rozh. náj. Suzuki - 1. Sanheim (Laughton, MacEwen), 3. Tippett (Sanheim, Farabee), 36. Tippett, 49. Hayes (Seeler, MacEwen). Brankári: Allen - Hart, strely na bránku: 32:29, 21.105 divákov.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Zdroj: TASR, Športky