MS VO FUTBALE 2022 Zlá správa pre favorita turnaja: Brazília sa musí zaobísť bez Neymara

NeymarNeymar Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

DAUHA - Brazílsky futbalista Neymar príde na majstrovstvách sveta kvôli zraneniu členka o oba zostávajúce zápasy v základnej skupine.

Reprezentačný kanonier má podľa tímového lekára po štvrtkovom dueli so Srbskom poranené väzy. Rovnaký problém vyradil zo zostavy pre nadchádzajúce stretnutie so Švajčiarskom aj obranca Danila.

"Neymar a Danilo absolvovali dnes popoludní magnetickú rezonanciu a pri oboch sme odhalili poranenia väzov členkov," povedal na tlačovej konferencii reprezentačný lekár Rodrigo Lasmar.

"Určite vynechajú budúci zápas a aj ďalej budeme veľmi opatrní. Podstúpia liečbu, aby sme sa ich pokúsili dostať do takého stavu, aby ešte mohli na šampionáte hrať," uviedol.

Zranený Neymar na trávniku Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Laurent Gillieron/Keystone via AP

Hviezda Paríža St. Germain musela vystriedať v 79. minúte duelu so Srbskom, vo zvyšku stretnutia Neymar na lavičke so slzami v očiach členok ľadoval.

Danilo odohral celý zápas, ktorý brazílski favoriti vyhrali 2:0. V pondelok ich čaká stretnutie so Švajčiarskom, skupinu uzavrú proti Kamerunu.

Zostaneme optimisti

Brazílsky tréner Tite už vyjadril optimizmus ohľadom stavu svojho kľúčového hráča. "Môžete si byť istí, že Neymar bude ešte hrať na týchto MS," povedal po zápase.

Útočník musel striedať v 79. minúte, asi 10 minút po tom, čo si poranil členok v súboji s obrancom Srbska. Už predtým bol počas zápasu viackrát faulovaný a niekoľkokrát kríval s bolestivou grimasou. Srbi ho faulovali deväťkrát, najviac zo všetkých hráčov na MS po prvom kole zápasov v skupinovej fáze.

"Zostaneme optimisti, je to charakteristické pre tento tím. Tieto nepriaznivé okolnosti nás len posilnia," povedal brazílsky brankár Alisson.

Viac o téme: FIFA Brazília Neymar MS 2022 MS Katar
  • Zdroj: ČTK, TASR