MS VO FUTBALE 2022 Mali sme vypadnúť? Keby som to vedel, dostal by som infarkt!

Španielsky tréner Luis Enrique dohovára Jordimu AlboviŠpanielsky tréner Luis Enrique dohovára Jordimu Albovi Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

DAUHA - Veľmi nespokojný bol tréner španielskych futbalistov Luis Enrique po štvrtkovej prehre 1:2 s Japonskom v záverečnom treťom stretnutí skupiny E na majstrovstvách sveta v Katare.

Vyhlásil, že napriek postupu do osemfinále nemá čo oslavovať. Priznal tiež, že by mal infarkt, keby vedel, že sa jeho zverenci v jednej chvíli ocitli na nepostupovom treťom mieste.

V súbežne hranom dueli sa Kostarika ujala po obrate vedenia 2:1 nad Nemeckom a v tej chvíli postupovala spolu s Japonskom. Nakoniec Nemci zvíťazili 4:2, čím Španielom pomohli.

Nemcov samotných to však od druhého vyradenia v skupine svetového šampionátu po sebe nezachránilo. Enrique ich súboj na diaľku nesledoval.

Porážka ma štve, ale toto?

"Tri minúty sme boli vyradení? Druhému stretnutiu som nevenoval pozornosť, kedy sa to stalo? Nevedel som to. Porážka s Japonskom ma štve. Keby som sa navyše dozvedel, že sme boli v jednej chvíli vonku, dostal by som infarkt," povedal Enrique na tlačovej konferencii.

Španieli začali turnaj výhrou 7:0 nad Kostarikou, čím si pripísali historicky najvyšší triumf na svetovom šampionáte. Následne remizovali s Nemcami 1:1. Kvôli prehre s Japoncami skončili v skupine druhí a v utorňajšom osemfinále sa stretnú s prekvapujúcim víťazom skupiny F Marokom, ktoré za sebou nechalo obhajcov striebra a bronzu Chorvátov a Belgičanov.

Nemám čo oslavovať

Celok z Pyrenejského polostrova poslal do vedenia v 11. min Álvaro Morata. V 48. a 51. min ale skóre otočili striedajúci Ricu Doan a ďalší záložník Ao Tanaka.

"Vo futbale si víťazstvo buď zaslúžite, alebo nie. A my si ho nezaslúžili. Nie som vôbec spokojný. Rád by som vyhral skupinu a porazil Japonsko. Počas troch minút ale dvakrát skórovalo a rozobralo nás," uviedol Enrique.

Sklamaní španielski hráči po Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

"V prvej polovici sme neboli vôbec nebezpeční. Cez prestávku som hráčov nabádal k opatrnosti, pretože Japonci nemali čo stratiť. Skolabovali sme. Mohli pridať ďalšie dva góly. Nemám ani trocha radosti.

Porážky nikdy neoslavujem. Postúpili sme do osemfinále, ale nemám čo oslavovať, " skonštatoval niekdajší hráč Realu Madrid či Barcelony, ktorú aj viedol.

Viac o téme: Španielsko Japonsko Luis Enrique MS vo futbale Katar 2022