MS VO FUTBALE 2022 Súperovi povedal, aby sklapol: Ronaldo vysvetlil ďalšiu kontroverziu

Cristiano Ronaldo opúšťa ihriskoCristiano Ronaldo opúšťa ihrisko Zdroj: SITA/AP/Darko Bandič

DAUHA - Kapitán portugalskej futbalovej reprezentácie Cristiano Ronaldo poprel, že by pri striedaní počas stretnutia majstrovstiev sveta s Južnou Kóreou (1:2) nadával smerom k vlastnej lavičke.

Hviezdneho útočníka rozladil jeden zo súperov, ktorý jeho odchod z ihriska slovne odprevadil. To potvrdil aj tréner Fernando Santos, ktorý bol napriek prvému miestu v skupine H nespokojný s výkonom tímu v záverečnom kole.

Portugalci mali pred duelom s Kóreou istý postup, Santos preto dal od začiatku šancu niekoľkým obvyklým náhradníkom. V otváracej jedenástke ale nechýbal Ronaldo, ktorý šiel z ihriska v 65. minúte za stavu 1:1. Pri odovzdávaní kapitánskej pásky spoluhráčovi Pepemu bol viditeľne rozčúlený.

"Pred mojím striedaním mi jeden zo súperov povedal, nech odídem z ihriska čo najrýchlejšie. Tak som mu odpovedal, aby sklapol, pretože mi nemá toto čo nariaďovať. Rozhodne to nebolo nič proti trénerovi," citovala Ronalda agentúra Reuters.

Cristiano Ronaldo opúšťa ihrisko Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Darko Bandič

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty je známy tým, že rád hrá pokiaľ možno maximálny počet minút. Počas tejto sezóny dával najavo nesúhlas so striedaním v drese Manchestru United. "Videl som, ako sa baví s kórejským hráčom, takže nemám pochýb, o čo išlo," poprel akékoľvek spory Santos.

Veľké varovanie

Portugalského kouča oveľa viac trápil výsledok, po ktorom jeho tím prišiel o stopercentnú bilanciu na turnaji. Do vedenia ho síce poslal v piatej minúte Ricardo Horta, v 27. minúte po rohovom kope ale vyrovnal Kim Jong-kwon a druhý gól pridal v nadstavení striedajúci Hwang Hi-čchan. Kórea si tak na poslednú chvíľu zaistila postup.

"Som nespokojný, pretože sme chceli pokračovať v dobrých výkonoch a ešte nabrať sebavedomie. To nám pochopiteľne ani tak nechýba, ale je to pre nás varovanie," povedal Santos a pogratuloval koučovi Kórey a krajanovi Paulovi Bentovi, ktorý kvôli disciplinárnemu trestu sledoval víťazstvo svojich zverencov z tribúny.

Kórejskí futbalisti sa radujú Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Darko Bandič

"Práve sme sa objali. Nič sme mu neuľahčili, ale priateľstvo je priateľstvo," dodal tréner majstrov Európy z roku 2016.

Portugalcov čaká v osemfinále v utorok Švajčiarsko. Kórea sa stretne v pondelok s Brazíliou.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Južná Kórea MS vo futbale Paulo Bento Fernando Santos Katar 2022