MS VO FUTBALE 2022 Messi ohúril aj súpera: Museli sa krotiť, aby pred ním nezostali stáť v úžase!

Austrálsky tréner Graham Arnold so svojimi zverencami po prehre s ArgentínouAustrálsky tréner Graham Arnold so svojimi zverencami po prehre s Argentínou Zdroj: SITA/AP/Jorge Saenz

RAJJÁN - Tréner austrálskych futbalistov Graham Arnold bol po porážke 1:2 s Argentínou v osemfinále majstrovstiev sveta hrdý na výkon tímu proti veľkému favoritovi.

Súčasne bol sklamaný z chyby pred druhým gólom a tiež nevyužitých šancí. Kouč zatiaľ nevie, či bude pri reprezentácii pokračovať.

Austrálčania v Rajjáne inkasovali po trefách Lionela Messiho a Juliána Álvareza. V 77. minúte sa ale nečakane vrátili do hry vlastným gólom Enza Fernándeza a v závere nepremenili niekoľko šancí na vyrovnanie.

Maximom "Socceroos" na majstrovstvách sveta tak zostalo osemfinále, kam postúpili aj pred 16 rokmi. Tím vtedy viedol Guus Hiddink a Arnold bol jeho asistentom.

"Kým sme prišli do Kataru, všetci hovorili, že máme najhorší austrálsky tím všetkých čias. To teraz neplatí," povedal Arnold novinárom. "Musím byť na hráčov hrdý, odviedli skvelý výkon. Hrali sme proti tretiemu najlepšiemu mužstvu sveta. Ale som aj sklamaný, chcel som viac," uviedol 59-ročný tréner.

Mrzí chyba brankára aj zahodené šance

Pred druhým gólom v 57. minúte austrálsky brankár Mathew Ryan zaváhal pri rozohrávke a daroval loptu skórujúcemu Álvarezovi. "Mathew je fantastický chlapec, hráč aj kapitán. Každý robí chyby. Musí sa z nej poučiť a ísť ďalej," uviedol Arnold, ktorý oľutoval aj zahodené príležitosti striedajúceho Garanga Kuola v závere nadstaveného času.

Austrálčania síce začali katarský turnaj porážkou 1:4 s obhajcami zlata z Francúzska, ale potom porazili Tunisko aj Dánsko zhodne 1:0 a Argentíne vzdorovali do poslednej minúty. "Dúfam, že každý u nás doma ocení, čo sme na šampionáte dokázali, a bude na nás hrdý," vyhlásil Arnold.

Aj jeho nadchol Messi

Ocenil hviezdu Messiho, ktorý oslávil gólom 1000. súťažné stretnutie v kariére a dotiahol Argentínčanov k očakávanému postupu.

"Je to jeden z najlepších hráčov histórie. Museli sme sa veľmi krotiť, aby sme pred ním nezostali stáť v úžase. Bol skvelý," poznamenal rodák zo Sydney.

Lionel Messi oslavuje vedúci Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Thanassis Stavrakis

O pokračovaní na lavičke austrálskej reprezentácie zatiaľ nerozmýšľal. "Zmluva mi vypršala. Teraz si chcem užiť peknú dovolenku a dať si pauzu. Uvidíme, čo bude potom. Určite ma čaká rokovanie s vedením," dodal Arnold, ktorý národný celok prevzal v roku 2018.

Viac o téme: Lionel Messi Brazília Austrália Graham Arnold