Slovenské reprezentantky do 18 rokov si poradili s Fínkami: Domáce hokejistky zdolali po nájazdoch

Ilustračné foto Ilustračné foto Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

VIERUMAKI - Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov zvíťazili vo svojom prvom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo fínskom Vierumäki nad domáci rovesníčkami 3:2 po samostatných nájazdoch.

Ten rozhodujúci premenila Nela Lopušanová, pre ktorú to bol druhý presný zásah v stretnutí. Mladé Slovenky čakajú v piatok na turnaji Japonky, v sobotu Češky. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj štyroch krajín hráčok do 18 rokov vo Vierumäki:

Slovensko "18" – Fínsko "18" 3:2 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 41. Lopušanová (Tóthová), 47. Taricsová (Gálisová, Blichová), rozh. nájazd Lopušanová – 11. Keränenová (Salonenová, Schalinová), 46. Salonenová (Kanervová). Rozhodovali: Abergová – Saarimäkiová, Raitalaová, vylúčené: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Debnárová – Krákorová, Halušková, Gálisová, Macková, Nogová, Mateičková, Mandelíková, Stern – Lopušanová, Dobiášová, Tóthová – Donovalová, Jancsóová, Blichová – Taricsová, Beňáková, Lacková – Juríková, Mihaliková, Lačná

hlas po zápase:

Miroslav Mosnár, tréner SR 18 /zdroj: hockeyslovakia.sk/: "Fínky mali svoju kvalitu. Začali sme dobre, a hoci nás súperky prestrieľali, herne to vyzeralo fajn. Vzpruhou v dueli bolo pre nás vyrovnanie na začiatku tretej tretiny na 1:1.

Hoci Fínky krátko nato opäť išli do vedenia, opäť sme vyrovnali a zápas dospel až do predĺženia. V ňom bolo dôležité ubránené oslabenie. Tie nám všeobecne išli veľmi dobre, držalo nás to nad vodou. V koncovke sme boli menej dôrazní, ale verím, že na to zapracujeme a šance začneme premieňať."

Viac o téme: Ženy Slovensko 18 Fínsko 18