Obdivuhodná bojovnosť Goggiovej! Absolvovala operáciu a chce štartovať aj v sobotnom zjazde

Talianka Sofia Goggiová počas tréningu zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom stredisku St. Moritz vo štvrtok 15. decembra 2022Talianka Sofia Goggiová počas tréningu zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom stredisku St. Moritz vo štvrtok 15. decembra 2022 Zdroj: TASR/AP/Giovanni Maria Pizzato

ST. MORITZ - Talianska lyžiarka Sofia Goggiová si v piatkovom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi zlomila ukazovák a prostredník na ľavej ruke, keď narazila do bránky.

Ďalší zjazd je na programe už v sobotu 17. decembra a štart olympijskej víťazky z roku 2018 v ňom je otázny.

Goggiovú po piatkových pretekoch, v ktorých obsadila druhé miesto za krajankou Elenou Curtoniovou, previezli do Milána na operáciu. "Hneď po náraze som cítila, že sa niečo stalo s rukou. V cieli som s ňou takmer nemohla pohnúť.

Je to škoda, pretože to boli skvelé preteky. Urobím všetko pre to, aby som bola pripravená na sobotný zjazd. O tom, či budem pretekať, sa rozhodnem až niekoľko minút pred štartom," dodala po operácii, pri ktorej lekári vložili tridsaťročnej lyžiarke do ruky kovovú tyč a skrutky.

Viac o téme: Sofia Goggiová Svetový pohár v lyžovaní