Kráľ obrovského slalomu dosiahol jubilejné víťazstvo, Adam Žampa si pripísal ďalšie body

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa teší na pódiu z víťazstva v obrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Alta BadiiŠvajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa teší na pódiu z víťazstva v obrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Alta Badii Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

ALTA BADIA - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt zvíťazil v pondelkovom obrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Alta Badii.

V súčte časov oboch kôl zdolal Nóra Henrika Kristoffersena, ktorý si zopakoval druhé miesto z nedele, o 20 stotín sekundy. Pódium doplnil Slovinec Žan Kranjec (+0,92 s). Slovák Adam Žampa obsadil 28. miesto s mankom 4,79 sekundy.

Odermatt mal pred druhým kolom viac ako pol sekundový náskok, no už po prvom medzičase ho celý stratil. Vo zvyšku trate však zabral a zaznamenal pätnáste víťazstvo vo SP v kariére a štvrté v prebiehajúcej sezóne.

"Bol to jeden z najväčších súbojov v kariére nielen so súpermi, ale aj traťou a únavou. Opäť to bolo veľmi vyrovnané a mal som v niektorých momentoch šťastie. Dúfam, že teraz bude čas a priestor na oddych," uviedol vo vysielaní televízie Eurosport švajčiarsky lyžiar, ktorý zvýšil náskok na čele celkového hodnotenia i v disciplíne.

Adam Žampa si nakoniec pripísal do celkového hodnotenia ďalšie štyri body. Síce bol po pretekoch na 28. mieste, ale Nóra Alexandra Steena Olsena, ktorý skončil trinásty, dodatočne diskvalifikovali.

Napriek žiadnej výraznejšej chybe v druhom kole prišiel Adam Žampa do cieľa na priebežnom šiestom mieste a celkovo klesol o tri priečky v porovnaní s prvým kolom. Jeho brat Andreas obsadil v prvom kole 45. miesto a nepostúpil.

Výsledky obrovského slalomu SP v Alta Badii: 1. Marco Odermatt (Švajč.) 2:38,27 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,20 s, 3. Žan Kranjec (Slovin.) +0,92, 4. Loic Meillard (Švaj.) +1,32, 5. Alexander Schmid (Nem.) +1,38, 6. Alexis Pinturault (Fr.) +1,41, 7. Marco Schwarz (Rak.) +1,42, 8. Filip Zubčič (Chor.) +1,77, 9. Raphael Haaser (Rak.) +2,31, 10. River Radamus (USA) +2,61, ... 27. Adam ŽAMPA +4,79, 1. kolo: 45. Andreas ŽAMPA (obaja SR) +5,24

Celkové poradie SP (po 11 z 38 pretekov): 1. Odermatt 796, 2. Aleksander Aamodt Kilde 525, 3. Lucas Braathen (obaja Nór.) 315, 4. Kristoffersen 305, 5. Matthias Mayer 268, 6. Vincent Kriechmayr (obaja Rak.) a Pinturault 252, ...83. Adam ŽAMPA 16

Celkové poradie v obr. slalome (po 4 z 10): 1. Odermatt 360, 2. Kristoffersen 265, 3. Kranjec 245, 4. Braathen 179, 5. Schmid 149, 6. Meillard 136, ...34. Adam ŽAMPA 16

Viac o téme: Obrovský slalom Adam Žampa Andreas Žampa Alta Badia Žan Kranjec Marco Odermatt Henri Krristoffersen