Zväz MMA prichádza s prelomovým projektom: Na školách dostanú viac priestoru úpolové športy!

Projekt MAMMAL, slovenského zväzu MMA Projekt MAMMAL, slovenského zväzu MMA Zdroj: Instagram/MAMMAL

BRATISLAVA - Jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich športov na Slovensku hlási príchod na základné školy. Slovenský zväz MMA - MAMMAL tak dosiahol na novú úroveň, chystá sa šíriť osvetu o úpolových športoch medzi žiakmi po celom Slovensku.

"Cieľom tohto projektu je priniesť na hodiny telesnej a športovej výchovy inovatívny obsah, inšpirovať učiteľov a predstaviť žiakom rôzne možnosti trávenia voľného času," konštatoval prezident MMA Marek Herda, ktorý neskôr prezradil, že iniciatíva zväzu sa odzrkadlí na školách aj vďaka podpore Ministerstva školstva priamo na hodinách telesnej výchovy. 

MMA je šport, ktorý rastie a z toho dôvodu sa zvyšuje aj počet odborníkov, ktorí okrem mládežníkov a dospelých zastrešuje aj prácu s deťmi. Záujem o projekt už prejavili mnohé školy v rámci Slovenska a ďalšie sa podľa prezidenta zväzu stále pridávajú.

Zväz pre každú školu zabezpečí najlepších trénerov z klubov v spádovej oblasti, ktorí sa budú triede venovať minimálne počas šiestich vyučovacích hodín.

"Naším cieľom je tiež ukázať, že bojové športy nie sú žiadnym strašiakom. Zápasníci sa v ňom učia disciplíne, rešpektu, úcte, aktívnemu životnému štýlu a nadobudnú pri nich zdravé sebavedomie," dokončil Marek Herda. 

Viac o téme: MMA - MAMMAL
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/mammal.sk_official
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy