Arsenal predviedol skvelú otočku, Liverpool rozhodol už v prvom polčase

Tomáš Souček a Eddie Nketiah bojujú o loptuTomáš Souček a Eddie Nketiah bojujú o loptu Zdroj: SITA/AP/David Cliff

BIRMINGHAM - Liverpool zvíťazil na trávniku Aston Villy 3:1 a v tabuľke je šiesty. "The Reds" viedli od 5. minúty po góle Mohameda Salaha.

V závere prvého polčasu sa po prihrávke egyptského kanoniera presadil holandský stopér Virgil Van Dijk. Domácim sa po zmene strán podarilo znížiť po presnom zásahu Ollieho Watkinsa, no posledné slovo mal striedajúci Stefan Bajcetic.

Futbalisti Brentfordu remizovali v úvodnom pondelňajšom dueli 16. kola Premier League s Tottenhamom Hotspur 2:2. Najvyššia anglická súťaž pokračovala po vyše mesačnej prestávke vyplnenej MS v Katare. Brentford viedol v záverečnom domácom dueli sezóny 2:0, no náskok neudržal.

Po centri Clementa Lengleta znížil hlavou Harry Kane a deľbu bodov zariadil v 71. minúte Pierre Emile Höjbjerg. Tottenham je v neúplnej tabuľke štvrtý so stratou siedmich bodov na vedúci Arsenal, ktorého večer čakalo londýnske derby proti West Hamu United.

Dejan Kulusevski a Vitaly Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Futbalisti Newcastlu United triumfovali v 16. kole Premier League na pôde Leicestru City 3:0 a v neúplnej tabuľke sú druhí o štyri body za Arsenalom Londýn. Najvyššia anglická súťaž pokračovala po vyše mesačnej prestávke vyplnenej MS v Katare.

Newcastle mal raketový štart a už v siedmej minúte viedol 2:0. Skóre otvoril z pokutového kopu Chris Wood, po ukážkovej narážačke s Brunom Guimaraesom zvýšil na 2:0 Miguel Almiron. Pre paraguajského krídelníka to bol už deviaty gól v sezóne. V 32. minúte pridal tretí presný zásah hostí Joelinton.

Arsenal skvele otočil

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v 16. kole Premier League v londýnskom derby nad West Hamom United 3:1 a upevnili si post lídra. Na čele tabuľky najvyššej anglickej súťaže majú sedembodový náskok pred Newcastlom United, ktorý odohral o zápas viac.

Bukayo Saka strieľa gól Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/David Cliff

Fulham v zostave bez slovenského brankára Mareka Rodáka uspel na štadióne Crystal Palace 3:0, domáci dohrávali po dvoch červených kartách s deviatimi.

Brighton si po vypadnutí v osemfinále anglického Ligového pohára s treťoligovým Charltonom Athletic napravil chuť triumfom 3:1 na ihrisku Southamptonu. Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers rozhodli o víťazstve 2:1 na pôde Evertonu v piatej minúte nadstaveného času, autorom gólu bol Rayan At-Nouri.

Premier League - 16. kolo:

Arsenal Londýn - West Ham United 3:1 (0:1)
Góly: 53. Saka, 59. Martinelli, 69. Nketiah - 27. Benrahma (z 11 m)

Aston Villa - FC Liverpool 1:3 (0:2)
Góly: 59. Watkins - 5. Salah, 38. Van Dijk, 81. Bajcetic

Brentford FC - Tottenham Hotspur 2:2 (1:0)
Góly: 15. Janelt, 54. Toney – 65. Kane, 71. Höjbjerg

Leicester City - Newcastle United 0:3 (0:3)
Góly: 3. Wood (z 11 m), 7. Almiron, 32. Joelinton

Crystal Palace - FC Fulham 0:3 (0:1)
Gól: 31. Reid, 71. Ream, 80. Mitrovič. ČK: 34. Mitchell, 57. Tomkins po druhej ŽK (obaja Crystal)