Noc patrila jubilantom: Carter so 400. asistenciou, Severson odohral 600. zápas

Útočník Pittsburghu Jeff Carter strieľa na bránku DetroituÚtočník Pittsburghu Jeff Carter strieľa na bránku Detroitu Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

NEW YORK - Kanadský útočník Jeff Carter z Pittsburghu Penguins si pripísal 400. asistenciu v NHL. Stal sa 100. hráčom v zámorí, ktorý má na konte aspoň 400 gólov a 400 asistencií. Obranca Damon Severson odohral v stretnutí svojho New Jersey proti Bostonu (1:3) 600. zápas v základnej časti NHL.

Tridsaťsedemročný Carter prihral na druhý gól v zápase Jasonovi Zuckerovi, ktorý v 20. minúte zvýšil už na 4:0 pre "tučniakov". Detroit však duel otočil a tešil sa z triumfu 5:4 po predĺžení.

"Červené krídla" dokázali zvíťaziť v stretnutí, v ktorom mali štvorgólové manko predtým trikrát. V novembri 1960 nad Bruins (8:5), potom 22. februára 1972 nad Torontom (5:4) a proti Maple Leafs to zopakovali aj 4. decembra 1984 po výsledku 7:6.

Tatarov spoluhráč dosiahol na veľký míľnik

Obranca Severson sa stal 16. hokejistom v histórii Devils, ktorý dosiahol tento míľnik. Dvadsaťosemročný Kanaďan dosiahol 236 bodov za 53 gólov a 183 asistencií.

David Pastrňák a Damon Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Bill Kostroun

New Jersey patrilo na začiatku sezóny k najlepším tímom v súťaži, no z uplynulých deviatich zápasov prehralo až osem.

Calgary na vrchole NHL

Calgary zvíťazilo na ľade Seattlu Kraken 3:2 a v prvej tretine strelilo 41. gól v tomto ročníku. "Plamene" tak vyrovnali v tejto štatistike Vegas Golden Knights a sú na spoločnom prvom mieste.

Útočník Tyler Toffoli dosiahol v drese hostí v predchádzajúcich šiestich zápasoch päť gólov.

Viac o téme: Pittsburgh Penguins Jeff Carter Damon Severson