Česko má šancu na výhru v skupine: Zaujímavá bodová štatistika na MS do 20 rokov!

David Jiříček (v strede)David Jiříček (v strede) Zdroj: Profimedia

HALIFAX - Hokejový obranca David Jiříček je rád, že sa českej reprezentácii vydaril vstup do juniorských majstrovstiev sveta v Kanade.

Zároveň si ale dobre uvedomuje, že rozhodujúce zápasy národný tím ešte len čakajú. Zverenci trénera Radima Rulíka získali v troch zápasoch sedem bodov a zabezpečili si postup do štvrťfinále. Dnes ich v Halifaxe čaká posledné stretnutie základnej skupiny proti Nemecku.

"Máme to dobre rozohrané. Myslím si, že výkony boli zatiaľ dobré, konkurencieschopné," pochvaľoval si Jiříček v online rozhovore s novinármi.

"Sme radi, že ohlasy sú kladné, ale všetko sa môže ešte pokaziť. Máme pred sebou posledný zápas v skupine a potom štvrťfinále. Nečaká nás nič jednoduché, nech pôjdeme na kohokoľvek. To, čo je teraz pred nami, je najdôležitejšie. Potom sa môžeme pozerať ďalej," upozornil 19-ročný bek.

Zabodovalo už 18 z 21 hráčov

Český tím sa v Kanade zatiaľ prezentuje aktívnym a ofenzívnym hokejom, do útočných akcií sa vo veľkom zapájajú aj obrancovia, ktorí strelili už sedem gólov. Aspoň jeden kanadský bod si pripísalo už 18 z 21 hráčov, ktorí zasiahli do hry.

"To je fajn. Naposledy proti Švédsku sme celý zápas točili štyri lajny, do hry zasiahlo trinásť útočníkov, sedem bekov a každá formácia mala šance a mala niečo zo hry," tešilo Jiříčka. Konkrétne ocenil výkony brankára Tomáša Suchánka. "Chytá super," povedal.

Česi majú šancu na triumf v skupine

Juniorskí reprezentanti sa pred záverečným dňom základných skupín MS držia v hre o prvé miesto, ktoré by im zabezpečilo štvrťfinále v Halifaxe. Nemuseli by sa tak sťahovať do Monctonu. To však Jiříček veľmi nerieši.

"Mohlo by to byť pozitívne, ale na štvrťfinále sa každý pripraví dobre. Bez ohľadu na to, kde bude hrať. My sa sústredíme hlavne na svoju hru a najbližší zápas. Potrebujeme do neho dobre vstúpiť a získať tri body," povedal Jiříček, ktorý si v aktuálnej sezóne pripísal dva štarty za Columbus v NHL.

Viac o téme: Česko MS v hokeji do 20 rokov David Jiříček
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/IIHF, Hokejový nároďák
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy