VIDEO Kanadský supertalent vyzdvihol Slovákov: Tieto slová potešia všetkých fanúšikov

Connor Bedard (Kanada) sa teší z gólu v sieti SlovenskaConnor Bedard (Kanada) sa teší z gólu v sieti Slovenska Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Kanadský hokejista Connor Bedard prekonal s 32 bodmi národný rekord Erica Lindrosa v počte bodov na MS juniorov.

Sedemnásťročný útočník zaznamenal vo štvrťfinále proti slovenským reprezentantom dva góly a asistenciu. Svojmu tímu pomohol k víťazstvu 4:3 po predĺžení a postupu do semifinále.

"Predĺženie 3 na 3 je vždy zaujímavé a každý má šancu pomôcť tímu dosiahnuť víťazstvo. Zápas bol veľmi dramatický, pretože Slovensko má dobré mužstvo a hralo lepšie ako v príprave pred turnajom.

Musíme vyzdvihnúť výkon Slovákov, ale my sme našťastie našli spôsob ako uspieť," povedal Bedard pre hockeycanada.ca.

Rekordný hráč

Mladík, ktorý bude podľa expertov draftovou jednotkou, má na MS juniorov celkovo na konte už 34 bodov. Na absolútneho lídra Švéda Petra Forsberga stráca ešte 8 bodov.

Gólová radosť hráčov Kanady Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

Bedard prekonal aj ďalšie tri kanadské rekordy, keď sa svojím 15. gólom dostal pred Patsa Jordana Eberleho, potom pridal ešte víťazný a už ich má šestnásť. Zároveň získal aj najviac bodov (21) a asistencií (13) na jednom turnaji.

Viac o téme: Eric Lindros Slovensko 20 Kanada 20 Connor Bedard
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/TSN
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy