Škriniarovci prišli o výhru na pôde nováčika v posledných sekundách, Danilo spasil Juventus

Fabio Miretti a Jean-Victor MakengoFabio Miretti a Jean-Victor Makengo Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi /LaPresse

TURÍN - Futbalisti Fiorentiny zvíťazili v sobotňajšom zápase 17. kola talianskej Serie A nad Sassuolom 2:1. Rozhodujúci gól strelil v prvej minúte nadstaveného času druhého polčasu Nicolas Gonzalez z pokutového kopu. Fiorentina je v neúplnej tabuľke deviata, hostia pridali tretiu prehru za sebou a sú na 16. mieste.

Juventus zdolal najtesnejším rozdielom 1:0 hráčov Udinese. Hrdinom duelu bol Brazílčan Danilo, ktorý v 86. minúte doklepol do prázdnej brány prihrávku od Federica Chiesu.

Danilo a jeho gólové Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi /LaPresse

Turínčania vyhrali vo ôsmom ligovom stretnutí za sebou a upevnili si druhú priečku. Na vedúci Neapol strácajú štyri body, "Partnenopei" má však o zápas menej.

Milánsky Inter, v ktorého drese odohral celý zápas Milan Škriniar len remizoval na pôde nováčika z Monzy, keď vyrovnávajúci gól domáci strelili v tretej minúte nadstaveného času, keď sa presadil odchovanec Interu Caldirola. Škriniar videl v zápase žltú kartu.