Bologni rýchly vedúci gól na Atalantu nestačil, Lazovič zariadil dôležitý triumf Hellasu

Riccardo Orsolini strieľa vedúci gól BologneRiccardo Orsolini strieľa vedúci gól Bologne Zdroj: TASR/AP/Massimo Paolone/LaPresse

RÍM - Futbalisti Verony v záchranárskom súboji v 17. kole talianskej ligy porazili 2:0 Cremonu a opustili posledné miesto tabuľky. Na neho naopak klesol ich dnešný súper, ktorý stále čaká na prvú výhru v sezóne.

Bergamo zvíťazilo 2:1 v Bologni a vyhralo po sérii štyroch zápasov, počas ktorých získalo jediný bod. V tabuľke sa Atalanta posunula na šiestu priečku, ktorá ako posledná zaručuje štart v európskych pohároch.

Domáci sa síce ujali vedenia zásluhou Riccarda Orsoliniho, no hostia po prestávke skóre otočili vďaka Teunovi Koopmeinersovi a Rasmusovi Höjlundovi. Bergamo pripravilo Boloni iba druhú domácu porážku v sezóne.

Lazovič zariadil triumf Hellasu

O druhom víťazstve Hellasu v ročníku rozhodol dvoma gólmi v prvom polčase Darko Lazovič. Verona vďaka srbskému záložníkovi v Serii A vyhrala po 11 zápasoch, z ktorých 10 prehrala. Nepriaznivú sériu ukončila minulotýždňovou remízou 1:1 s FC Turín.

V tabuľke si Hellas polepšil na 18. miesto, ktoré ako prvé znamená zostup. Od priečok zabezpečujúcich záchranu delí Veronu šesť bodov. Na 19. priečke je o skóre Sampdoria Janov. Posledná Cremona, ktorá ako jediná čaká na ligovú výhru, zaostáva o dva body.