Moravčíková obsadila v obráku na univerziáde 25.miesto, Cenek skončil 42. v pretekoch na 10 km

Soňa MoravčíkováSoňa Moravčíková Zdroj: slovak-ski.sk

LAKE PLACID - Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Soňa Moravčíková obsadila 25. miesto v utorňajšom obrovskom slalome na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid.

Zlato získala Nemka Leonie Flötgenová, Moravčíková za ňou v súčte dvoch kôl zaostala o 4,11 sekundy. Aj striebro putuje do Nemecka zásluhou Fabiany Dorigovej (+0,14 s), tretia skončila Švédka Emma Hammergaardová (+0,72).

Cenek obsadil 42. miesto v pretekoch na 10 km

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Jáchym Cenek obsadil 42. miesto v utorňajších pretekoch na 10 km. Zlato získal Japonec Rjo Hirose, Cenek naňho stratil v cieli 2:11,1 minúty. Denis Tilesch obsadil 57. priečku (+3:13,8), tretieho slovenského reprezentanta Jána Mikuša klasifikovali na 66. pozícii (+3:55,8).

Medzi ženami obsadila Kristína Sivoková na polovičnej trati 44. miesto. Za zlatou Fínkou Hillou Niemeläovou zaostala o 1:57,7 minúty. Aj ďalšie Slovenky figurovali v spodnej časti štartového poľa - Mária Danielová obsadila 47. priečku (+2:08,6), Marianna Klementová 49. (+2:13,4).

Viac o téme: Svetová zimná univerziáda Soňa Moravčíková Jáchym Cenek