Skvelá desaťminútovka rozhodla o ich triumfe: Atlético si zabezpečilo výhru v prvom polčase

Futbalisti Atlética MadridFutbalisti Atlética Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Atlético Madrid rozhodlo o víťazstve nad Valladolidom 3:0 tromi gólmi v priebehu desiatich minút prvého polčasu. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Alvaro Morata, Antoine Griezmann a Mario Hermoso. Atlético je priebežne štvrté, Valladolidu patrí priečka tesne nad pásmom zostupu.

Futbalisti Realu San Sociedad San Sebastian natiahli v španielskej La Lige šnúru víťazstiev na päť. Na ihrisku Raya Vallecana triumfovali 2:0 v dueli 18. kola a upevnili si tretiu priečku v tabuľke. Už v prvom polčase rozhodli o zisku troch bodov pre hostí gólmi Alexander Sörloth a Ander Barrenetxea.

Espanyol Barcelona si doma poradil s Betisom Sevilla 1:0. Jediný presný zásah stretnutia zaznamenal v 43. minúte Martin Braithwaite. Espanyol je po druhej výhre za sebou dvanásty, Betisu patrí v tabuľke šiesta pozícia.

Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v španielskej La Lige nad Cadizom 1.0 v sobotňajšom zápase 18. kola. O jediný presný zásah sa postaral v 89. min Ivan Rakitič z pokutového kopu.