Vo Washingtone s ním nepočítajú: Japonský basketbalista smeruje k hviezdam Lakers

Japonský basketbalista Rui Hačimura v drese WashingtonuJaponský basketbalista Rui Hačimura v drese Washingtonu Zdroj: SITA/AP/Jess Rapfogel

LOS ANGELES - Los Angeles Lakers získali japonského basketbalistu Ruia Hačimuru z Washingtonu výmenou za Kendricka Nunna a tri výbery v druhom kole draftu.

Dvadsaťštyriročný Hačimura sa pred touto sezónou NBA nedohodol s Wizards na predĺžení nováčikovskej zmluvy, čo vyvolalo špekulácie, že s ním vo Washingtone do budúcnosti nepočítajú.

Teraz si Hačimura zahrá za slávne Lakers s hviezdou LeBronom Jamesom a Russellom Westbrookom, s ktorým nastupoval už v drese Wizards.

"Chceli sme vysokého hráča a posilniť na krídle. Podarilo sa obom a príležitosť priviesť hráčov, ako je Rui, ktorý to vie na oboch stranách ihriska, sa nenaskytne príliš často," uviedol generálny manažér kalifornského klubu Rob Pelinka.

Hačimura v úlohe náhradníka v tejto sezóne nazbieral v 30 zápasoch za Washington v priemere 13 bodov. Rovnaký priemer má deviaty hráč draftu v roku 2019 aj za doterajšiu kariéru v NBA.

Viac o téme: Washington Capitals Los Angeles Lakers Rui Hačimura
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy