Petra Vlhová: Online prenos z 2. kola slalomu v Špindlerovom Mlyne

Slalom žien v Špindlerovom MlyneSlalom žien v Špindlerovom Mlyne Zdroj: Športky - TASR/Martin Baumann

ŠPINDLEROV MLYN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne štvrté miesto. V českom stredisku zaostala za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou o 1,56 sekundy.

Viac o výsledku 2. kola sa dočítate TU!

Slalom bol náhradou za neuskutočnené druhé preteky v chorvátskom Záhrebe. Vlhová so štartovým číslom 3 v úvode svojej jazdy nemala optimálny rytmus, ktorý však získala po prvom medzičase. V druhom sektore zajazdila najrýchlejší čas zo všetkých pretekárok a v cieli mala napokon manko 46 stotín na Shiffrinovú.

"Odstup nie je veľký, ale problém bol v prvých desiatich bránkach. Peťa to vie. Potom sa chytila, dôležité bolo, že pred nájazdom do roviny pustila lyže a našla rytmus. Druhá polovica trate bola vynikajúca. Trať je pripravená výborne, pokúsime sa zabojovať a do druhého kola pôjdeme naplno," povedal po 1. kole brat slovenskej lyžiarky Boris Vlha.

Američanka predviedla v 1. kole najlepšiu jazdu, líderka celkového poradia SP i disciplíny išla čisto a dokázala pustiť lyže v správnych chvíľach. Pred 2. kolom (12.30 h) si vytvorila najlepšiu východiskovú pozíciu na zisk 85. triumfu vo SP.

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Špindlerov Mlyn Lena Dürrová
  • Zdroj: Športky