Weissovi sa rozpadá káder: Slovan opúšťa ďalší dôležitý hráč zo základnej zostavy

Na snímke v popredí tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tréninguNa snímke v popredí tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tréningu Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Bosniansky futbalista Alen Mustafič opúšťa káder úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava.

Dvadsaťtriročný stredopoliar prestúpil do dánskeho Odense Boldklub, ktorý v najvyššej domácej súťaži zimuje na piatom mieste. V piatok o tom informovala oficiálna webstránka "belasých".

Mustafič prišiel do Slovana začiatkom roka 2020 z FK Sarajevo, pôvodne na hosťovanie s opciou. Bratislavský klub ho v lete 2020 získal na trvalý prestup, pričom nasledujúci ročník strávil na hosťovaní v Nitre. Práve v jej drese strelil svoj prvý ligový gól na Slovensku, paradoxne na Tehelnom poli, kde zariadil víťazstvo Nitry 1:0.

Mustafič sa do hlavného mesta vrátil v lete 2021 a v jarnej časti sezóny 2021/2022 sa prepracoval do základnej zostavy Slovana. V prebiehajúcom ročníku zasiahol do 29 súťažných zápasov s bilanciou jeden gól a päť asistencií.

Na snímke sprava Alen Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Dano Veselský

Celkovo si v belasom drese pripísal 35 ligových štartov (2 góly, 8 asistencií). Má podiel na zisku troch majstrovských titulov a dvoch Slovenských pohárov.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Alen Mustafič
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Odense Boldklub
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy