VIDEO Smutný pohľad na dolámaného zjazdára: Zo stehien mi toho veľa nezostalo!

Rakúsky lyžiar Max FranzRakúsky lyžiar Max Franz Zdroj: Reprofoto - Instagram/maxfranzz

BRATISLAVA – Otrasy mozgu, praskanie kostí, v najhoršom prípade tragický koniec. Hrôzostrašné zranenia, pri ktorých športovcom ide o život a divákom tuhne krv v žilách, nie sú na zasnežených kopcoch ničím výnimočným.

Len v máloktorom športe čelíte takej miere rizika a pohybujete sa po tenšom ľade ako v zjazdovom lyžovaní.

Svoje by o tom vedel povedať aj Rakúšan Max Franz, ktorý počas novembrového tréningu kráľovskej disciplíny v americkom stredisku Copper Mountain zavadil v ľavotočivej zákrute o jednu z bránok a nasledoval nekoordinovaný pád.

Tridsaťtriročný špecialista na rýchlostné disciplíny utrpel otvorenú zlomeninu ľavého predkolenia a komplikovanú zlomeninu pravého predkolenia. 

Nešťastníka z alpskej veľmoci, ktorý triumfoval v troch pretekoch Svetového pohára v kariére, operoval renomovaný lekár amerického lyžiarskeho tímu Randy Viola. Sezóna sa pre neho definitívne skončila.

Franz koncom minulého týždňa zverejnil emotívne video z prebiehajúcej rekonvalescencie, na ktorom sa prakticky učí chodiť nanovo a je na ňom aj badateľný rapídny úbytok svalov.

"Zo stehien mi toho veľa nezostalo. Väčšina svalov bola preč za prvých desať dní. Bolo to brutálne rýchle," nechal sa počuť pre Heute bronzový medailista zo zjazdu na majstrovstvách sveta v roku 2017.

"Je to úžasný pocit môcť sa opäť postaviť na nohy a urobiť prvé kroky na dlhej ceste späť. Pre moju hlavu je to veľmi dôležité. Dáva mi to silu do ďalších mesiacov," napísal rakúsky zjazdár na sociálnu sieť.

Ďalším pozitívnym signálom je, že rodák z Klagenfurtu už začal s ľahkou cyklistikou a napriek pomalému zotavovaniu vidí svetlo na konci tunela. Či a kedy bude nasledovať jeho návrat do kolotoča SP, je však zatiaľ vo hviezdach.

"Nikto sa neodváži nič oficiálne povedať. Nikto netuší, kedy bude ľavá noha opäť v poriadku. Chcem sa len dostať do formy a vrátiť sa do normálneho stavu," uzavrel Max Franz.

Viac o téme: Max Franz
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • VIDEO: Instagram/maxfranzz
  • Zdroj: Športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy