Zakliaty Davis Cup? Molčana mrzí, že nesplnil rolu lídra: Nebudeme si klamať

Slovenskí tenisti Lukáš Klein a Alex Molčan a nehrajúci kapitán Tibor TóthSlovenskí tenisti Lukáš Klein a Alex Molčan a nehrajúci kapitán Tibor Tóth Zdroj: Profimedia

GRONINGEN - V Groningene bol v pozícii tímového lídra, no nepodarilo sa mu získať ani bod. Slovenský tenista Alex Molčan v daviscupovom dueli na pôde Holandska prehral vo dvojhre s Timom van Rijthovenom a po boku Lukáša Kleina neuspel ani vo štvorhre.

Zverenci kapitána Tibora Tótha prehrali v aréne Martini Plaza 0:4 a ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj.

Proti van Rijthovenovi nepotvrdil Molčan úlohu favorita, keď počas celého zápasu nenašiel recept na delové podanie Holanďana.

"Neúspešná dvojhra samozrejme mrzí viac ako štvorhra. Očakávalo sa odo mňa víťazstvo. Nebudeme si klamať. Bol som papierový favorit a aj herne som sa cítil lepšie. Davis Cup je však špeciálna vec. Ide iba o ten konkrétny zápas, je to iné ako turnaje.

Nečakal som, že Van Rijthoven bude podávať tak dobre. Ja som si v treťom sete nepodržal servis a to rozhodlo," uviedol Molčan pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Chceme viac zapojiť štvorhru

Najlepší slovenský singlista dostal šancu aj v debli, keď nahradil pôvodne nominovaného Jozefa Kovalíka. Proti páru Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop však s Kleinom uhrali iba šesť gemov:

"Koolhof je svetová deblová jednotka a Middelkoop figuruje v rebríčku na 19. mieste, čo hovorí jasnou rečou. Proti takejto dvojici by sme mali šancu, iba ak by sme výnimočne dobre podávali, čo sa nestalo. Holanďania potvrdili svoje vysoké kvality a zvíťazili zaslúžene."

Slovenský tenista Alex Molčan Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Ng Han Guan

V budúcnosti by chcel Molčan častejšie hrávať štvorhru aj na veľkých turnajoch ATP. "Už sme to riešili aj s trénermi Mariánom Vajdom a Karolom Beckom. Štvorhra nie je vôbec zlá. Ak som fyzicky fit, tak prečo nie. Je to vynikajúci tréning, sú tam emócie.

Veľmi dobre sa to dá zužitkovať v budúcnosti aj v Davisovom pohári. Štvorhra dokáže dobre nakopnúť, vytrénovať voleje, returny i psychiku. Chceli by sme ju viac zapojiť," uviedol.

Generačná výmena

V slovenskom daviscupovom tíme postupne prichádza ku generačnej výmene. V Holandsku boli aj mladíci Lukáš Pokorný a Peter Benjamín Privara.

"Je dobré, že dostávajú šancu aj mladí hráči, ktorí získavajú cenné skúsenosti. Filip Polášek i Igor Zelenay sú už starší, k tomu sa ešte môžu pridružiť zranenia. Musíme to postupne omladzovať a budovať tím, ktorý bude schopný vyhrávať aj takéto ťažké stretnutia," dodal Molčan.

Ohlasy na triumf nad Slovenskom

De Telegraaf: "Môžu Holanďania vyhrať Davisov pohár? Tento tím je schopný veľkých vecí."

Algemeen Dagblad: "Holandsko rozhodlo o triumfe nad Slovenskom v najkratšom možnom čase, vymaľované bolo už po štvorhre."

de Volkskrant: "Kľúčom k úspechu Oranjes bol Tim van Rijthoven, ktorý vďaka delovému podaniu zdolal slovenskú jednotku Alexa Molčana."

knltb.nl: "Silný holandský daviscupový tím doplával k finálovým brehom."

Viac o téme: Holandsko Slovensko Alex Molčan Groningen Lukáš Klein Davisov pohár Lukáš Pokorný Tibor Tóth Matwe Middelkoop Wesley Koolhof Peter Benjamin Privara Tim van Rijthoven
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy