Chelsea pomôže mentálny kouč ragbyovej reprezentácie: Ak nedokážete ľudí zmeniť, vymeňte ich!

Graham Potter na lavičke ChelseaGraham Potter na lavičke Chelsea Zdroj: SITA/AP/Leila Coker

LONDÝN - Futbalová Chelsea angažovala na výpomoc Gilberta Enoku, kouča mentálnych zručností ragbyovej reprezentácie Nového Zélandu. Zástupcovia All Blacks oznámili, že Enoka bude pôsobiť v aktuálne deviatom klube tabuľky anglickej ligy krátkodobo ako konzultant.

Enoka pracuje s novozélandskými rugbistami v rôznych rolách od roku 2000, pričom koučom ich mentálnych zručností bol pätnásť rokov. Jeho budovanie víťaznej kultúry v mužstve viedlo k titulom majstrov sveta v rokoch 2011 a 2015 a dlhému postaveniu na čele svetového rebríčka.

Jedným z jeho prístupov je zbaviť sa rušivých prvkov v tíme. "Sú ľudia, ktorí sa nadraďujú tímu, ľudia, ktorí očakávajú, že pre nich platia iné pravidlá. Tímy to často znášajú, keď takí hráči majú veľký talent. Všímame si varovné znamenia a snažíme sa veľmi rýchlo odstrániť veľké ega. Naše motto je, ak nedokážete ľudí zmeniť, vymeňte ich," povedal Enoka v roku 2017.

Chelsea, ktorá má od vlaňajška nových amerických majiteľov, po pauze kvôli majstrovstvám sveta vyhrala len dva z ôsmich súťažných zápasov. V sobotňajšom derby sa predstaví na ihrisku West Hamu.

Viac o téme: Premier League Chelsea FC All Blacks
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/Absolute Chelsea
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy