Futbalisti Trenčína chcú preniknúť medzi prvú šestku: Pokiaľ žije šanca, budeme o ňu bojovať

Na snímke tréner futbalového klubu AS Trenčín Marián Zimen počas tlačovej konferencie pred štartom jarnej časti Fortuna ligyNa snímke tréner futbalového klubu AS Trenčín Marián Zimen počas tlačovej konferencie pred štartom jarnej časti Fortuna ligy Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín budú na jar bojovať o prienik do prvej šestky Fortuna ligy, ktorá sa pobije v druhej časti súťaže o majstrovský titul.

Tréner Marián Zimen sa počas zimnej prestávky pripravoval s tímom na Malte, s touto časťou prípravy vyslovil veľkú spokojnosť.

Ja som s prípravou maximálne spokojný

"Ja som s prípravou maximálne spokojný. Na Malte sme sa pripravovali vo výborných podmienkach, mali sme možnosť odohrať zápasy s dobrými súpermi. Potom sme pokračovali v domácich podmienkach, na ktoré sme zvyknutí," uviedol Zimen na tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti Fortuna ligy.

Tréner má k dispozícii káder, ktorý bol na aj Malte: "V ňom nie je zmena. Trénujú s nami aj tí, ktorí tam neboli, lebo boli zranení. Máme k dispozícii aj dos Santosa, uzatvára sa jeho príchod."

Holandský stredopoliar má na konte vyše 130 stretnutí v holandskej Eredivisie a prešiel si všetkými mládežníckymi reprezentačnými kategóriami. V Trenčíne chce nájsť novú chuť do futbalu. 

Na snímke generálny manažér Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín má k dispozícii aj Samuela Lavrinčíka, no tomu končí v lete zmluva a novú nepodpísal. "Lavrinčík je stále náš hráč, ale nepripravuje sa s nami. To je vec trénera, že sa musí pripravovať s tým, čo má," reagoval Zimen.

AS hraj na jeseň systémom 4-3-3, rovnako sa ním prezentoval aj v príprave. A kormidelník tímu na tom zrejme nechce nič meniť. "Držíme sa systému 4-3-3 ale to neznamená, že v priebehu zápasu neprejdeme na iný. Ale pripravovali sme sa takto aj v príprave."

Po pauze čaká na Trenčanov neľahká úloha. Preniknúť do prvej šestky. Zatiaľ je deviaty, no na šiestu Žilinu stráca len dva body. Jar odštartuje už v piatok súbojom v Banskej Bystrici.

Je to dôležitý zápas, pôjde o veľa

"Pokiaľ žije šanca, budeme o ňu bojovať. Je to dôležitý zápas, pôjde o veľa. Je to cítiť aj v kabíne. Ale aj po Banskej Bystrici bude ďalší ťažký zápas, nestaviame to na hranu. Pobijeme sa o najlepší výsledok," uzavrel Zimen.

Viac o téme: Slovensko AS Trenčín SFZ Fortuna liga Marián Zimen
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Radovan Stoklasa
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy