Bačíková obsadila 14. priečku na ME v dráhovej cyklistike: Rovder skončil na 15. mieste

Alžbeta BačíkováAlžbeta Bačíková Zdroj: TASR - Milan Kapusta

GRENCHEN - Slovenská reprezentantka Alžbeta Bačíková obsadila 14. miesto v disciplíne scratch na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike.

Zo zlata sa tešila Portugalčanka Maria Martinsová, ktorá v špurte dvojice zdolala Španielku Eukene Larrarteovú Arteagovú. V záverečnom kole si z balíka odskočila pre bronz Daria Pikuliková z Poľska.

Pavol Rovder skončil vo vylučovacích pretekoch na pätnástom mieste. Titul si vybojoval Nemec Tim Teutenberg pred Portugalčanom Ruiom Oliveirom a Philipom Heijnenom z Holandska. Bez medaily zostal obhajca titulu Elia Viviani z Talianska.

Z obhajoby sa tešili Holanďania

V tímšprinte žien vyhrali vo finále favorizované Nemky pred Britkami a obhájili vlaňajší titul. V súboji o tretie miesto pokazili Francúzky aj opakovaný štart a tak sa z medaily tešili Holanďanky. Počas oboch súbojov mali organizátori problémy so štartovacími boxami.

Medzi mužmi sa z obhajoby titulu tešili Holanďania po jasnej výhre nad reprezentantmi Veľkej Británie. V súboji o bronz uspeli Francúzi pred Nemcami, keď si Marc Jurczyk nezalepil medzeru za krajanmi, odkrútil si celú trasu sám a v závere mu nezostali sily.