VIDEO Arsenalu zrejme dochádza šťava, Tottenham schytal poriadny debakel

Záložník Arsenalu Martin Ødegaard je sklamaný po zápase s BrentfordomZáložník Arsenalu Martin Ødegaard je sklamaný po zápase s Brentfordom Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn v zápase 23. kola Premier League iba remizovali s ôsmym Brentfordom 1:1. Domáci napriek tomu zostali na prvom mieste tabuľky najvyššej anglickej súťaže s náskokom šiestich bodov pred druhým Manchestrom City.

"Kanonieri" druhýkrát v sezóne stratili body na Emirates Stadium. Arsenal síce viedol od 66. minúty, keď Leonardo Trossard presnou strelou k ľavej žrdi prekonal brankára Davida Rayu. Hostia však vyrovnali po góle Ivana Toneyho.

Leicester City zdolal na domácom ihrisku piaty Tottenham 4:1 a nadviazal tak na víťazstvo zo zápasu proti Aston Ville. Wolverhampton uspel na ihrisku Southamptonu 2:1, aj keď od 27. minúty hral bez vylúčeného stredopoliara Mario Lemina.

Newcastle United remizoval na pôde Bournemouthu 1:1 a v tabuľke je štvrtý so stratou desiatich bodov na Arsenal. Bod pre "straky" zariadil v nadstavenom čase prvého polčasu Paraguajčan Miguel Almiron. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Fulham triumfoval nad Nottinghamom Forest 2:0, keď sa presadili Willian a Manor Solomon.

Kontroverzný moment v zápase West Ham - Chelsea

V prvom sobotňajšom stretnutí 23. kola anglickej Premier League remizovali futbalisti Chelsea na ihrisku West Hamu United 1:1. Hostia sa dostali v londýnskom derby do vedenia v 16. minúte po góle Joaa Felixa. Domáci vyrovnali v 28. minúte po zakončení Emersona.

Zápas ovplyvnilo rozhodnutie VARu v závere zápasu, kedy lopta trafila Tomáša Součka priamo do ruky, no penalta sa nekopala.

Premier League - 23. kolo:
West Ham United - FC Chelsea 1:1 (1:1)
Góly: 28. Emerson – 16. Felix

Crystal Palace - Brighton & Hove Albion 1:1 (0:0)
Góly: 69. Tomkins – 63. March

FC Arsenal - FC Brentford 1:1 (0:0)
Góly: 66. Trossard – 74. Toney

FC Fulham - Nottingham Forest 2:0 (1:0)
Góly: 17. Willian, 88. Solomon
/M. Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

FC Southampton - Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0)
Góly: 25. Alcaraz – 73. Bednarek (vlastný), 87. Gomes, ČK: 27. Lemina (Wolverhampton) po 2 ŽK

Leicester City - Tottenham Hotspur 4:1 (3:1)
Góly: 23. Mendy, 25. Maddison, 45.+4 Iheanacho, 81. Barnes – 14. Bentancur

AFC Bournemouth - Newcastle United 1:1 (1:1)
Góly: 30. Senesi – 45+2. Almiron