VIDEO Strhujúce divadlo v Super Bowle: O šampiónovi rozhodla akcia osem sekúnd pred koncom zápasu!

Radosť hráčov Kansas City ChiefsRadosť hráčov Kansas City Chiefs Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

PHOENIX - Americkí futbalisti tímu Kansas City Chiefs triumfovali v 57. edícii Super Bowlu. Vo finálovom zápase NFL vo Phoenixe zdolali v noci na pondelok Philadelphiu Eagles 38:35.

Chiefs získali v najprestížnejšej zámorskej súťaži tretí titul. Uspeli aj v rokoch 1969 a 2019. Neúspešne sa o Super Bowl pokúšali v rokoch 1966 a 2020. Philadelphia sa vo finále predstavila štvrtýkrát a tretíkrát neuspela. Titul získala v roku 2017, prehru zaznamenala i v rokoch 1980 a 2004.

Kansas City prehrávalo v polovici duelu o desať bodov 14:24, no dokázalo duel zvrátiť vo svoj prospech. Quarterback Patrick Mahomes si v závere prvého polčasu podvrtol členok, no to mu nezabránilo zaznamenať dva touchdowny vo štvrtej štvrtine, celkovo si pripísal tri.

Patrick Mahomes s manželkou Galéria fotiek (10) Patrick Mahomes s manželkou Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

Všetci sme náš výkon dokázali vygradovať

"O tento úspech sa nezaslúžila jedna osoba. Všetci sme náš výkon dokázali vygradovať. Obrana sa išla v druhom polčase zodrať a v útoku sme našli spôsob, ako uspieť. Ďakujem každému v tomto tíme za bojovnosť," povedal po zápase Mahomes podľa AFP.

Radosť hráčov Kansas City Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

Viac pikošiek zo Super Bowlu si môžete prečítať TU!

Quarterback Jalen Hurts zariadil pre Philadelphiu dokonca štyri touchdowny, no nestačilo to. "Môžete buď zvíťaziť, alebo sa z toho poučiť. Som hrdý na tento tím. Dokázali sme prekonať mnohé prekážky, hoci náš veľký cieľ sme nesplnili."