Futbalový svet sa díva do Londýna: Zastaví sa čas, dôležité novinky z oboch táborov

Futbalisti ManCity oslavujú gólFutbalisti ManCity oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

LONDÝN - Náskok futbalistov Arsenalu Londýn na čele tabuľky anglickej Premier League sa po víkendovom 23. kole znížil už len na tri body. Kým "Gunners" v sobotu iba remizovali doma s Brentfordom 1:1, hlavný prenasledovateľ Manchester City o deň neskôr nezaváhal a zdolal doma Aston Villu 3:1.

Líder tabuľky však odohral o zápas menej ako "Citizens", ktorých privíta v stredu v dohrávke 12. kola. City rozhodlo o triumfe nad Aston Villou už v prvom polčase, po ktorom viedlo rozdielom triedy vďaka gólom Rodriho, Ilkaya Gündogana a Riyada Mahreza.

Hostia v druhom polčase už len skorigovali výsledok zásluhou Ollieho Watkinsa. Víťazstvo domácich zatienilo zranenie Erlinga Haalanda, najlepší ligový kanonier si poranil stehenný sval pri strete s brankárom hostí Emilianom Martinezom. V polčase ho vystriedal na hrote útoku Julián Álvarez.

Haaland dostal úder

"Haaland dostal úder, cítil diskomfort. Za stavu 3:0 sme nechceli riskovať. Uvidíme, ako na tom bude, jeho stav zhodnotíme v ďalších dňoch," uviedol podľa AFP tréner obhajcu titulu Pep Guardiola.

Zranený Erling Haaland opúšťa Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Zatiaľ nie je známe, či nórsky útočník bude môcť nastúpiť v šlágri proti Arsenalu. "Ak nebude môcť hrať, dostane šancu niekto iný. Veríme, že bude pripravený, uvidíme," dodal španielsky kouč.

Arsenal viedol ligu od augusta, no v stredu môže po dlhých mesiacoch o vedúcu priečku prísť. "Citizens" by sa v prípade víťazstva na Emirates Stadium dostali zásluhou lepšieho skóre na čelo.

Dôležitá bude až konečná tabuľka

"Dôležitá bude až konečná tabuľka, keď sa odohrajú všetky zápasy. No pôjdeme do Londýna so snahou zvíťaziť. Ak jeden tím získal v prvej polovici sezóny 50 bodov, je to preto, že hrá výborne. Manko sme v nedeľu skresali, lebo sme podali skutočne dobrý výkon. V ňom musíme pokračovať," povedal Guardiola.

Viac o téme: Premier League Manchester City Aston Villa Arsenal FC