Z Francúzska odchádza bez cenného kovu: Petra Vlhová zhodnotila svoje účinkovanie na MS

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli počas 2. kola slalomu na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli počas 2. kola slalomu na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Zdroj: TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v slalome na MS vo francúzskom Courchevel/Méribel na piatom mieste. Za senzačnou víťazkou Laurence St. Germainovou z Kanady zaostala v sobotu o 85 stotín sekundy.

Dvadsaťsedemročná Slovenka, ktorá odštartovala s číslom päť, mala pomalší úvod, postupne však na náročnej trati so zatvorenými bránami našla rytmus. Olympijská víťazka z Pekingu predvádzala plynulú jazdu, ale chýbala jej potrebná dynamika a agresivita. V cieli mala na vedúcu Shiffrinovú manko 0,99 s.

Posledná jazda Petry Vlhovej na Majstrovstvách sveta vo francúzskom
Courchevel/Méribel a jej záverečné hodnotenie

Vlhová, ktorá v slalome obhajovala striebro z Cortiny 2021, tak odchádza z Francúzska bez medaily. Vo štvrtkovom obrovskom slalome skončila siedma. V zbierke má naďalej šesť cenných kovov z MS (1-4-1).

"Druhé kolo sa mi išlo trochu lepšie ako prvé. Dnes som odviedla maximum, ale nestačilo to. Taký je šport. Majstrovstvá hodnotím dobre, v obrovskom slalome siedme miesto, v slalome piate. Nie je to zlá pozícia, stále som vpredu, ale chceli sme viac. Bohužiaľ to nevyšlo. Budeme naďalej pracovať a snažiť sa byť naspäť na špici," uviedla Vlhová po pretekoch.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová MS v zjazdovom lyžovaní Laurence St. Germainová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy