FOTO Milimetrový šprint! Rozhodcovia študovali cieľovú fotografiu dvanásť minút

Víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov SAE Tour sa stal Tim MerlierVíťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov SAE Tour sa stal Tim Merlier Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi/LaPresse

AL MIRFA - Víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov SAE Tour sa stal Tim Merlier z tímu Soudal Quick-Step. Belgičan zdolal o milimetre Austrálčana Caleba Ewana z Lotto-Dstny. Tretí finišoval Brit Mark Cavendish (Astana Qazaqstan Team).

Rozhodcovia študovali cieľovú fotografiu dvanásť minút, po ktorých rozhodli, že víťazom prvej etapy sa stal Merlier.

"Vedel som, že sme v závere predviedli výbornú robotu, ale nie, či som vyhral. Bol som si istý, že budem dobre špurtovať, ale Caleb je nebezpečný, keď ho máte na zadnom kolese a videli ste, že sme finišovali prakticky identicky.

Som veľmi rád, že to napokon bolo moje víťazstvo. Bola to dnes veľmi ťažká etapa, všetci sme už mali na konci dosť," citovala víťaza prvej etapy stránka cycling-info.sk. V utorok čaká na pelotón 17,3 km dlhá tímová časovka.

SAE Tour - 1. etapa: 1. Tim Merlier (Bel./Soudal Quick-Step) 3:17:35 h, 2. Caleb Ewan (Austr./Lotto-Dstny), 3. Mark Cavendish (V. Brit./Astana Qazaqstan Team), 4. Olav Kooij (Hol./Jumbo-Visma), 5. Nikias Arndt, 6. Phil Bauhaus (obaja Nem./Bahrain Victorious) všetci rovnaký čas

Viac o téme: Mark Cavendish Caleb Ewan Tim Merlier SAE Tour Soudal Quick-Step
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Cyclingnews
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá