Špeciálny moment pre kolumbijského cyklistu: Lepší narodeninový darček si ani nemohol želať

Kolumbijský cyklista Einer RubioKolumbijský cyklista Einer Rubio Zdroj: Profimedia

DŽEBEL DŽAJS - Kolumbijčan Einer Augusto Rubio Reyes z tímu Movistar zvíťazil v stredajšej 3. etape cyklistických pretekov SAE Tour.

Na vrchol Jebel Jais prišiel so 14-sekundovým náskokom pred Belgičanom Remcom Evenepoelom (Soudal Quick-Step), ktorý zvíťazil v súboji o druhé miesto pred Britom Adamom Yatesom (UAE Team Emirates). Evenpoel sa dostal na čelo priebežného poradia a do ďalšej etapy odštartuje v červenom drese lídra pretekov.

Rubio triumfoval v deň svojich 25. narodenín. "V záverečných kilometroch som mal pochybnosti, že by sa (Evenpoel a Yates) mohli vrátiť a dostihnúť ma, ale stále som mal silu bojovať ďalej," povedal pre cyclingnews.com Rubio, ktorý mal z triumfu veľkú radosť.

"Pre mňa a pre moju kariéru je to veľmi špeciálny moment. V predchádzajúcich rokoch som mal veľa problémov a nemal som príležitosť prejaviť svoj talent tak, ako by som chcel. Pre mňa a moju rodinu je to neuveriteľný deň a dúfam, že teraz budem môcť pokračovať na rovnakej ceste. Lepší narodeninový darček som si ani nemohol želať," poznamenal.

Výsledky 3. etapy SAE Tour, Fujairah - Jebel Jais (185,0 km): 1. Einer Augusto Rubio Reyes (Kol./Movistar Team) 4:51:24 hod., 2. Remco Evenepoel (Belg./Soudal Quick-Step) +14 s, 3. Adam Yates (V. Brit./UAE Team Emirates) +15, 4. Alexej Luzenko (Kaz./Astana Qazaqstan Team), 5. Lucas Plapp (Aus./Ineos Grenadiers), 6. Harm van Houcke (Belg./Team DSM)

Celkové poradie po 3. etape: 1. Remco Evenepoel (Belg./Soudal Quick-Step) 8:27:22 hod, 2. Lucas Plapp (Aus./Ineos Grenadiers) +7 s, 3. Pello Bilbao (Špan./Bahrajn Victorious) +11, 4. Stefan De Bod (JAR/EF Education-EasyPost), +1:01 min., 5. Wouter Poels (Hol./Bahrajn Victorious) + 1:04, 6. Harm van Houcke (Belg./Team DSM) +1:10

Viac o téme: Remco Evenepoel Okolo SAE Einer Rubio
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá