Porto v Miláne favoritovi húževnato vzdorovalo: Interu v závere vystrelil víťazstvo Lukaku

Romelu Lukaku a Lautaro Martinez sa tešia z gólu Romelu Lukaku a Lautaro Martinez sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zvíťazili v úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov nad FC Porto 1:0.

O triumfe domácich rozhodol v 86. minúte striedajúci Romelu Lukaku.

Na začiatku duelu medzi Interom a Portom sa dianie odohrávalo medzi šestnástkami. V 13. minúte sa po centri z ľavej strany dostal k lopte Lautaro Martinez, no hlavičke kapitána Interu chýbala presnosť. V 20. minúte vystrašil Dioga Costu motor domáceho stredu poľa Hakan Calhanoglu, brankár Porta musel jeho strelu vyraziť na roh.

Milan Škriniar v súboji Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

V závere polčasu hostia zvýšili aktivitu a po prudkej strele Marka Grujiča sa mohli ujať vedenia, no srbský reprezentant trafil iba do nôh brankára Andreho Onanu. V nadstavenom čase podržal hostí Diogo Costa, ktorý vytesnil hlavičku Alessandra Bastoniho na roh. V 55. minúte sa po rýchlej akcii hostí ocitol v dobrej pozícii Mahdi Taremi, jeho strelu z prvej však Onana zneškodnil.

Hostia dohrávali od 78. minúty bez vylúčeného Otavia a v závere neodolali náporu Interu. Lukaku v 86. minúte po rohu trafil najskôr žrď, no z dorážky sa už nemýlil. Inter tak ukončil 22-zápasovú sériu portugalského šampióna bez prehry.

1. zápas osemfinále Ligy majstrov:

Inter Miláno - FC Porto 1:0 (0:0)
Gól: 86. Lukaku. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.), ŽK: Dimarco - Otavio, Pepé, ČK: 78. Otavio (Porto) po druhej ŽK

Inter: Onana - Škriniar (81. Dumfries), Acerbi, Bastoni - Darmian, Barella, Calhanoglu, Mchitarjan (72. Brozovič), Dimarco (58. Gosens) - Džeko (58. Lukaku), Lautaro Martinez
Porto: Diogo Costa - Mario, Pepe, Marcano, Sanusi - Uribe, Grujič, Otavio, Galeno (51. Evanilson) - Pepé, Taremi (83. Wendell)

Viac o téme: FC Porto Inter Miláno Milan Škriniar Romelu Lukaku