Nezastaviteľný Poliak to opäť dokázal: Zyla obhájil titul majstra sveta na strednom mostíku

Poľský skokan na lyžiach Piotr Zyla oslavuje po tom, ako obhájil titul v individuálnej súťaži na strednom mostíku HS-102 na MS v severských lyžiarskych disciplínach v PlaniciPoľský skokan na lyžiach Piotr Zyla oslavuje po tom, ako obhájil titul v individuálnej súťaži na strednom mostíku HS-102 na MS v severských lyžiarskych disciplínach v Planici Zdroj: TASR/AP/Darko Bandic

PLANICA - Poľský skokan na lyžiach Piotr Zyla obhájil na MS v Planici titul v individuálnej súťaži na strednom mostíku HS-102.

V slovinskom stredisku triumfoval s náskokom 2,6 bodu pred Nemcom Andreasom Wellingerom. Bronz vybojoval Wellingerov krajan Peter Geiger (+4,1).

Poľský skokan na lyžiach Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Darko Bandic

Zyla bol po prvom kole až na 13. mieste s výraznou stratou na vedúceho Rakúšana Stefana Krafta. V druhom kole však vytvoril nový rekord mostíka 105 m, dostal vysoké známky za elegantný telemark a vyšvihol sa na najvyšší stupienok. Po zisku druhého zlata v kariére neskrýval veľké emócie

Ani sa mi o tom nesnívalo

"Prvé kolo som pokazil a myslel som si, že medaila je už pasé. Neviem, čo sa stalo pred druhým kolom. Dal som do toho všetko a bol z toho skok z ríše snov. Je to môj veľký deň, o obhajobe zlata  sa mi ani nesnívalo," uviedol Zyla, ktorý napodobil husársky kúsok svojho krajana Adama Malysza. Ten ako doposiaľ posledný dokázal obhájiť titul na strednom mostíku.

Líder celkového poradia Svetového pohára Nór Halvor Egner Granerud skončil až jedenásty a opäť nezískal individuálnu medailu z MS. Pred dvoma rokmi v Oberstdorfe nemohol štartovať pre koronavírus. Olympijského víťaza z Pekingu 2022 Japonca Rjojuho Kobajašiho v 2. kole diskvalifikovali, pretože jeho kombinéza nebola v súlade s pravidlami.