VIDEO Obrovský úspech našej reprezentantky: Slovensko má majsterku sveta!

Slovenské reprezentantka Marianna Jagerčíková sa raduje z triumfu na majstrovstvách sveta v disciplíne šprintSlovenské reprezentantka Marianna Jagerčíková sa raduje z triumfu na majstrovstvách sveta v disciplíne šprint Zdroj: Instagram/karpos

BOÍ TAÜLL - Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková získala zlato v šprinte na majstrovstvách sveta v pyrenejskom stredisku Boi Taüll.

V kategórii žien zvíťazila pred obhajkyňou triumfu Marianne Fattonovou zo Švajčiarska a Francúzkou Emily Harropovou.

V najkratšej a najrýchlejšej disciplíne je to pre rodáčku z Brezna najväčší úspech v jej doterajšej kariére a prvé majstrovské zlato pre Slovensko v histórii tohto športu. Jagerčíková tak pridala do svojej zbierky druhý titul, vlani skončila prvá na majstrovstvách Európy, na dvoch predchádzajúcich MS brala v tejto disciplíne striebro.

Jagerčíková si poradila v konkurencii 43 pretekárok z celého sveta. V šprinte ide o individuálne preteky, spájajúce základné charakteristiky a techniky lyžovania do kopca s pásmi, chodecký úsek s lyžami na chrbte a jeden zjazd.

Zo žien štartovala na MS aj Sára Machajová, ktorá obsadila 39. miesto. Medzi mužmi triumfoval domáci Španiel Oriol Cardona Coll, za ním skončili Francúzi Thibault Anselmet a Robin Galindo. Jediný Slovák medzi mužmi Jakub Šiarnik obsadil v nabitej konkurencii 35. miesto.

Súťaže v skialpinistickom šprinte i v mixoch sa uskutočnia v roku 2026 aj na zimnej olympiáde v Taliansku.

Viac o téme: Marianna Jagerčíková MS v skialpinizme
  • Zdroj: TASR, Športky