Jeho festivaly búrajú hranice a stojí na čele úspešnej organizácie: Kto je Boris Marhanský a akú rolu bude zastávať v novom projekte RFA?

Zdroj: RFA

Meno Boris Marhanský ešte pár rokov dozadu toho fanúšikom bojových umení veľa nehovorilo. V šoubiznise sa však pohybuje už 10 rokov a každoročne organizuje najúspešnejší slovenský festival v rámci žánru Hip Hop Žije.

Na scénu bojových športov vstúpil so svojou organizáciou Real Fight Aréna a v novom projekte EUROGOLD pyramída o 30 000 eur bude čeliť novej výzve z pozície mentora zápasníkov.

Nádejný tenista, ktorý sa rozhodol pre istejšiu cestu

K športu to ťahalo Borisa už od útleho detstva a jeho nadanie na tenis mu otváralo dvere v potenciálnej kariére profesionálneho športovca. Zmaturoval na výberovom 8-ročnom športovom gymnáziu, na ktorom sa zoznámil s mnohými súčasnými i bývalými aktívnymi športovcami.

Marhanský stál po gymnáziu na rázcestí, no napokon sa pre kariéru profi športovca nerozhodol. Vyštudoval právo, no jeho kontakty zo športového gymnázia výrazne ovplyvnili jeho nasledujúci pracovný život.

Organizátor, tréner a majiteľ reštaurácie

Človeku, ktorý nesleduje bojové športy, napadne v spojitosti s menom Boris Marhanský okamžite každoročný festival Hip Hop Žije. Sám Boris považuje túto akciu za svoj najväčší kariérny úspech a nie je sa mu vôbec čo čudovať. Festival už posledné roky zasahuje aj ďaleko za hranice Slovenska a Česka. Každoročne na ňom vystupujú hviezdy z prostredia rapu a hip hopu.

Jeho festivaly búrajú hranice Galéria fotiek (4) Zdroj: RFA

Marhanský sa nikdy nebál vyjsť zo svojej komfortnej zóny a skúšal preraziť aj na iných frontoch. Ešte pred tým, než začal s organizovaním podujatí, založil vlastný športový klub. Vyskúšal si aj biznis v gastronómii, no mať vlastnú reštauráciu automaticky znamenalo riešenie problémov na dennom poriadku a náročná operatíva.

Vstup na pole bojových umení

Ako športový typ to už od detstva Borisa ťahalo aj do bojových umení. Veľmi si obľúbil judo a box, ktorý mu bol vždy blízky. Spolu so svojím kamarátom zo stredoškolských čias sa napokon rozhodol založiť organizáciu Real Fight Aréna. Prvý galavečer chceli organizovať už pred troma rokmi, no cestu im skrížila pandémia koronavírusu.

Do sveta bojových športov vstúpilo RFA 12. marca 2022 turnajom Warm Up a v súčasnosti má táto organizácia za sebou 8 číslovaných turnajov. Boris sa ako hlavná tvár RFA nikdy netajil veľkými plánmi a jeden taký už naplnil, keď expandoval do zahraničia. Turnaj RFA 8 mal v Maďarsku nevídaný úspech a Boris so svojou organizáciou ešte rozhodne nepovedal posledné slovo.

Mentor v novom unikátnom projekte

S veľkými plánmi sa v RFA roztrhlo vrece a turnaj 22.4. v Prievidzi bude sviatkom bojových športov na Slovensku a v Česku. Osem bojovníkov sa pobije o kráľovskú sumu 30 000 eur v EUROGOLD pyramíde a jedným z mentorov bojovníkov bude práve Boris Marhanský. Ako mu táto nová rola sadne, uvidíme už na turnaji RFA 9 v Prievidzi.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy