Zmanipuloval zápas? Oktagon potrestal Borárosa, bojovník prelomil mlčanie

Gábor Boráros v súboji s Robertom OganesyanomGábor Boráros v súboji s Robertom Oganesyanom Zdroj: Fabriq MMA

BRATISLAVA - Jedna z najväčších MMA hviezd na Slovensku Gábor Boráros čelí v posledných dňoch obvineniam zo zmanipulovaného zápasu. Ak sa preukáže jeho vina, môže to byť jeho predčasný koniec na česko-slovenskej scéne.

K údajnému zmanipulovaniu malo dôjsť na poslednom galavečeri novovznikntuej organizácie Fabriq MMA, ktorú vedie Attila Végh, kde Boráros zápasil s Izraelčanom Kirillom Medvedovským. 

Stávkové spoločnosti zaznamenali v tomto zápase nezvyčajne vysoké stávky na ukončenie súpera v druhom kole, čo sa v prípade Borárosa nevyskytuje ani náhodou. Slovenský bojovník je známy tým, že na súper vybehne od začiatku a proti outsiderovi sa iný scenár ani nepripúšťal. 

Stávková spoločnosť Tipsport uviedla pre portál iDnes.cz stanovisko, v ktorom hovorí, že má dôvodné podozrenie.

"Máme podozrenie, že došlo k ovplyvneniu zápasu a v nadväznosti na naše zistenie robíme kroky, ktoré nám ukladá Zákon o hazardných hrách. Pripravujeme podklady pre podanie trestného oznámenia a informovanie slovenskej asociácie MMA," uviedla spoločnosť Tipsport. 

Oktagon reaguje

Na podvodný škandál reaguje aj materská organizácia Fabriqu Oktagon, ktorá Borárosa s okamžitou platnosť stiahla z ďalšieho pripravovaného zápasu. Boráros mal 15. apríla v rámci Oktagonu 41 v Liberci nastúpiť proti Selimovi Topuzovi. 

"Nechceme robiť súdy, zároveň nad Oktagonom nemôže byť jediné zrnko pochybností," uviedol riaditeľ Oktagonu Ondřej Novotný.

Ondřej Novotný Galéria fotiek (2) Zdroj: Oktagon MMA

Jeho krok ocenila aj stávková spoločnosť Tipsport, ktorá celú vec chce riešiť súdnou cestou. "Stiahnutie Gábora Borárosa nám príde ako adekvátny krok," uviedli ešte v pondelok pre iDNES.cz.

Boráros vinu odmieta

Po inkriminovanom zápase na tlačovej konferencii Boráros uviedol, že súboj si presne takto predstavoval. "Zápas išiel presne podľa plánu. Chcel som si to užiť, málokrát v kariére som okúsil 2. alebo 3. kolo. Ale presne takto som si to predstavoval," dodal na margo stretnutia, ktoré sa skončilo v druhom kole po zranení súpera.

Zápasník sa stihol vyjadriť aj k údajným podozreniam z ovplyvnenia zápasu. Samozrejme, že vinu odmieta. Na svojom profile na Instagrame zverejnil fotografiu s popisom, v ktorej sa snaží vyvrátiť všetky pochybnosti. 

"Ste normálni? Jednou z najťažších vecí je vydržať toľko neprajníkov. Bez ohľadu na to, čo sa deje v klietke alebo mimo nej, vždy sa ma snažia zašpiniť, vymýšlaťjú obrovské nezmysly a nezmysly!" uvádza v príspevku na sociálnej sieti. 

Podľa jeho slov chcel v zápase bojovať čo najdlhšie, aby využil čas v klietke. V komentároch sa však objavila ďalšia vlna kritiky a Boráros na ňu reagoval ďalším príspevkom so strohým popisom "F*ck you".

Viac o téme: Oktagon Gábor Boráros Fabriq MMA
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/boraros_gabor
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy