Nieto čo riešiť, hviezda je nevinná: Pán Kemp konal v sebaobrane a nespáchal trestný čin

Shawn KempShawn Kemp Zdroj: SITA/AP/Bob Galbraith

PIERCE COUNTY - Bývalého hviezdneho basketbalistu Shawna Kempa vo štvrtok prepustili z väzenia v Pierce County, v ktorom sa ocitol o deň skôr ako jeden z aktérov prestrelky na parkovisku pred obchodným domom v Tacome.

Proti 53-ročnému niekdajšiemu hráčovi Seattlu nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie, vyšetrovanie ale ďalej prebieha. Zatiaľ sa ukázalo, že Kemp pri incidente použil zbraň, podľa jeho právnika ale strieľal v sebaobrane a nedopustil sa žiadneho trestného činu. Udalosť sa zaobišla bez zranení.

Podľa Kempovho advokáta Scotta Boatmana sa bývalý basketbalista stal pôvodne obeťou krádeže. Páchatelia mu z automobilu vzali niektoré veci vrátane mobilného telefónu, ktorý sa neskôr Kempovi podarilo vystopovať na parkovisku.

"Keď sa priblížil k vozidlu v snahe získať ukradnutý majetok späť, jedinci vo vozidle na neho vystrelili a pán Kemp v sebaobrane opätoval streľbu. Jeho konanie bolo primerané a právne odôvodnené," citovala právnika agentúra Reuters.

Šesťnásobný účastník Stretnutia hviezd NBA Kemp odohral v zámorskej lige 14 sezón. Popri Seattli, s ktorým v roku 1996 podľahol až vo finále Chicaga, nastupoval aj za Cleveland, Portland a Orlando. Do ligy bol draftovaný ako 17. v poradí v roku 1989, o päť rokov neskôr bol členom víťazného tímu USA na majstrovstvách sveta v Kanade.

Viac o téme: NBA Shawn Kemp
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy