Pogačar ovládol záverečnú etapu Paríž - Nice a spečatil celkový triumf: Konkurencia bola obrovská

Tadej Pogačar spečatil celkový triumf na Paríž - Nice víťazstvom v poslednej etapeTadej Pogačar spečatil celkový triumf na Paríž - Nice víťazstvom v poslednej etape Zdroj: Profimedia

NICE - Slovinský cyklista Tadej Pogačar suverénne ovládol etapové preteky Paríž - Nice. Stal sa nielen celkovým víťazom, ale po samostatnom úniku triumfoval aj v záverečnej 8. etape s dĺžkou 118,4 km so štartom i cieľom v Nice.

V celkovom poradí mal jazdec UAE Team Emirates náskok 53 sekúnd pred domácim Davidom Gauduom z Groupama-FDJ. Tretí skončil Dán Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma (+1,29 min). V záverečnej etape prišiel Vingegaard na druhom mieste s odstupom 33 sekúnd, v rovnakom čase finišoval aj tretí Gaudu.

Pogačar triumfoval na podujatí tretíkrát, vyhral aj 4. a 7. etapu. Na podujatí štartoval premiérovo a hneď sa zapísal medzi celkových víťazov.

Konkurencia bola obrovská

"Doteraz som dvakrát súťažil na Tirreno-Adriatico, ktoré sa termínovo kryje s týmito pretekmi. Túžil som Paríž-Nice vyhrať a je neuveriteľné, že sa mi to podarilo hneď na prvýkrát. Pred poslednou etapou som mal náskok, ale útok je najlepšia obrana. Veľmi dobre poznám tieto cesty, veľakrát som tu trénoval. Konkurencia tu bola obrovská. Udržať za sebou Gauduho a Vingegaarda je výnimočné. Pódium ma naozaj skvelé zloženie, je to dobrá reklama pre Paríž-Nice," pochvaľoval si Pogačar.

Paríž - Nice - 8. etapa (Nice - Nice, 118,4 km): 1. Tadej Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates) 2:51:02 h., 2. Jonas Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma), 3. David Gaudu (Fr./Groupama-FDJ), 4. Simon Yates (V.Brit./Team Jayco AlUla), 5. Matteo Jorgenson (USA/Movistar), 6. Nelson Powless (USA/EF Education-EasyPoint) všetci +33 s.

Konečné poradie: 1. Pogačar 24:01:38 h., 2. Gaudu +53 s, 3. Vingegaard +1:39 min, 4. Yates +2:14 min., 5. Gino Mäder (Švajč./Bahrain-Victorious) +2:56, 6. Powless +3:17

Viac o téme: Paríž - Nice UAE Team Emirates Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá