Bol národný hrdina a siahal na medailu: Trojnásobný olympionik podľahol infarktu (†35)

Ángel FournierÁngel Fournier Zdroj: Profimedia.sk

DALLAS - V iba 35 rokoch zomrel najúspešnejší kubánsky veslár všetkých čias a veľký súper a kamarát českej hviezdy Ondřeja Synka Ángel Fournier.

Strieborný medailista z majstrovstiev sveta z rokov 2013 a 2017, na ktorých bol práve Synek jeho jediným premožiteľom, podľahol infarktu. O jeho štvrtkovom úmrtí informovala medzinárodná veslárska federácia na svojom webe.

"Hrozne smutné. Môj večne usmievavý priateľ. RIP," citovala federácia World Rowing Synkovu reakciu na sociálnych sieťach.

Rodák z Guantánama Fournier štartoval na troch olympijských hrách. V Pekingu 2008 ešte na štvorke bez kormidelníka, na skife potom o štyri roky neskôr v Londýne, kde skončil siedmy, a v Riu de Janeiro 2016. Tam vybojoval šieste miesto.

Päťnásobný šampión Panamerických hier má celkovo tri medaily z majstrovstiev sveta. Popri strieborných z kórejského Čchungdžu a Sarasoty v USA vybojoval v roku 2014 v Amsterdame ešte bronz. Tiež tam zvíťazil Synek.

Fournier zomrel v Dallase. V Spojených štátoch amerických žil s rodinou od roku 2020, keď opustil kubánsku reprezentáciu.

Viac o téme: Ángel Fournier
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/World Rowing
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy