Jediný konkurent v boji o titul neštartoval: Granerud vyhral druhýkrát v kariére Svetový pohár

Nórsky skokan Halvor Egner Granerud triumfoval v individuálnej súťaži Svetového pohára v letoch na lyžiach v nórskom Vikersunde.Nórsky skokan Halvor Egner Granerud triumfoval v individuálnej súťaži Svetového pohára v letoch na lyžiach v nórskom Vikersunde. Zdroj: TASR/NTB/Geir Olsen

VIKERSUND - Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud sa stal druhýkrát v kariére celkovým víťazom Svetového pohára. Informovala o tom agentúra APA.

Jeho jediný konkurent v boji o veľký glóbus Poliak Dawid Kubacki z osobných dôvodov neštartoval v nedeľnej súťaži v letoch vo Vikersunde a tak definitívne stratil šancu Graneruda bodovo dostihnúť.

Dvadsaťšesťročný Granerud zopakoval celkové prvenstvo v SP z ročníka 2020/2021 a ako vôbec prvý Nór vyhral prestížny seriál dvakrát v kariére. V končiacej sa zime uspel aj na prestížnom Turné štyroch mostíkov a pripísal si celkovo 12 víťazstiev. Rekord drží s 15 prvenstvami Slovinec Peter Prevc zo sezóny 2015/2016. Vlani sa z celkového triumfu v SP tešil Japonec Rjoju Kobajaši.

Viac o téme: Dawid Kubacki Halvor Egner Granerud
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy