Trvalo mu to dlhých osem mesiacov: Hayter sa na pretekoch Okolo Baskicka vrátil na vrchol

Ethan HayterEthan Hayter Zdroj: SITA/AP/Jean-Christophe Bott

LABASTIDA - Úvodnú etapu pretekov Okolo Baskicka vyhral v hromadnom finiši britský cyklista Ethan Hayter a pripísal si prvé víťazstvo po ôsmich mesiacoch. Dvadsaťštyriročný jazdec porazil Švajčiara Maura Schmida a domáceho Jona Aberasturiho.

Hayter ťažil z práce kolegu z tímu Ineos Grenadiers Španiela Omara Fraileho, ktorý v závere 165 kilometrov dlhej etapy do Labastidy využil znalosť trate. "Je to expert na Baskicko. Ten záver bol dokonalý. Na mne bolo iba posledných sto metrov," povedal Hayter.

"Úžasné. Tím ma podržal, aj keď mi to predtým v Katalánsku veľmi nešlo. Je to fajn tento rok prvýkrát vyhrať. V Austrálii som si zlomil kľúčnu kosť a chvíľu mi trvalo, kým som sa dostal späť," uviedol britský jazdec po 17. víťazstve v kariére.

Celkové poradie vedie Hayter vďaka bonifikácii o štyri sekundy pred Schmidom. Šiesty je vlaňajší víťaz Tour de France Jonas Vingegaard z Dánska, ktorý počas etapy získal dvojsekundový bonus.

Cyklistické preteky Okolo Baskicka (WorldTour) - 1. etapa (165,4 km): 1. Hayter (Brit./Ineos Grenadiers) 4:01:24, 2. Schmid (Švaj./Sudal-Quick-Step), 3. Aberasturi (Šp./Trek-Segafredo), 4. Aranburu (Šp./Movistar), 5. Aular (Ven./Caja Rural-Seguros RGA), 6. Carapaz (Ekv./EF Education-EasyPost) všetci rovnaký čas.

Viac o téme: Okolo Baskicka Ethan Hayter