Odchod Conteho oživenie nepriniesol: Tottenham inkasoval tvrdý úder v závere stretnutia

Sklamaní Harry Kane a Son Heung-min v zápase proti EvertonuSklamaní Harry Kane a Son Heung-min v zápase proti Evertonu Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu v prvom stretnutí po odchode trénera Antonia Conteho v 29. kole anglickej ligy remizovali na ihrisku Evertonu 1:1.

Domáci vyrovnali v 90. minúte, oba tímy dohrávali v oslabení. Doterajší asistent Cristian Stellini, ktorý vedie Spurs do konca sezóny, tak prišiel o víťazný debut. Tottenham si napriek tomu v neúplnej tabuľke polepšil na štvrté miesto.

Everton v 58. min prišiel o záložníka Doucourého, ktorý bol vylúčený za úder do tváre po roztržke s Kanom. Dvadsaťdeväťročný kanonier za desať minút poslal hostí do vedenia z penalty.

Kane zaznamenal 22. ligový gól v sezóne. Viac gólov má na konte iba Nór Haaland z Manchestru City (28). Kane nadviazal na dve trefy počas reprezentačnej prestávky, keď sa stal historicky najlepším anglickým strelcom s 55 gólmi.

Harry Kane a jeho Galéria fotiek (6) Harry Kane a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Tottenhamu skomplikoval situáciu striedajúci útočník Lucas Moura, ktorý dostal v 88. minúte červenú kartu za tvrdý faul na Keanea. A práve obranca Evertonu chvíľu nato vyrovnal výstavnou ďalekonosnou ranou. Vďaka nemu sa liverpoolsky celok posunul zo zostupového pásma na 15. priečku.