VIDEO Slovenský hokejista neváhal a rukavice išli dolu: Prvá bitka v NHL!

Miloš Kelemen a Brandon Tanev skončili počas bitky aj na ľadeMiloš Kelemen a Brandon Tanev skončili počas bitky aj na ľade Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

SEATTLE - Hokejisti Seattle Kraken potrebovali na postupovú definitívu do play-off zisk dvoch bodov proti Arizone. Kraken svoju misiu splnili a premiérovo si zahrajú v bojoch o Stanleyho pohár.

Slovenský útočník Miloš Kelemen odohral v drese Arizony 8:56 min., zaznamenal jednu strelu. V polovici tretej tretiny absolvoval svoju prvú bitku v NHL s Brandonom Tanevom. Slovenský útočník najskôr pri vlastnej bránke zozadu zhodil Taneva, ktorému sa to nepáčilo a strhla sa šarvátka.

Kelemen dostal trest na 5+DKZ a navyše aj dve minúty za hrubosť. Góly Kraken strelili Jared McCann, Jordan Eberle, Matty Beniers a Vince Dunn, Seattle vyhral 44. zápas a vytvoril rekord súťaže v počte triumfov v druhej sezóne v NHL.

V premiérovom ročníku skončil pritom klub zo západu USA na poslednom mieste Pacifickej divízie. Kraken a Coyotes sa stretnú v pondelok znovu, tentokrát na ľade Arizony.

Viac o téme: Arizona Coyotes Miloš Kelemen Brandon Tanev Seattle Kraken