Biedne hrajúci Inter predĺžil svoju mizériu, Neapolu vyhral zápas vlastný gól súpera

Romelu Lukaku a Lorenzo Pirola v súbojiRomelu Lukaku a Lorenzo Pirola v súboji Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

SALERNO - Futbalisti Interu Miláno natiahli šnúru bez víťazstva vo všetkých súťažiach už na šesť zápasov. Po troch predchádzajúcich prehrách v talianskej Serii A získali v piatkovom dueli 29. kola na ihrisku Salernitany iba bod po remíze 1:1.

Inter viedol po góle Robina Gosensa zo šiestej minúty takmer celý zápas, ale Antonio Candreva v 90. minúte zariadil pre domácich zisk cenného bodu. V drese hostí chýbal pre zranenie slovenský reprezentant Milan Škriniar, za Salernitanu odohral jeho krajan Norbert Gyömbér v strede obrany celý zápas. Inter sa v priebežnej tabuľke posunul na tretie miesto o skóre pred mestského rivala AC, ktorý má zápas k dobru. Salernitana je po piatich remízach za sebou pätnásta.

Futbalisti SSC Neapol urobili ďalší krok zisku titulu v talianskej Serii A. V piatkovom dueli 29. kola vyhrali na ihrisku Lecce 2:1 a zvýšili náskok na čele neúplnej tabuľky na 19 bodov pred Laziom, ktoré má zápas k dobru.

Celý zápas odohral v zostave Neapola slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka. Jeho tím poslal do náskoku Giovanni Di Lorenzo v 18. minúte, krátko po prestávke však vyrovnal Federico Di Francesco. O zisku troch bodov pre SSC rozhodol vlastný zásah Antonina Galla v 64. minúte. Hostia uspeli aj bez najlepšieho strelca ligy Victora Osimhena, ktorý je zranený.