VIDEO Najstarší hráč turnaja v Monte Carle zvládol úvodnú prekážku, Norrie prekvapivo skončil

Cameron NorrieCameron Norrie Zdroj: SITA/AP/Bruna Prado

MONTE CARLO - Britský tenista Cameron Norrie sa s účinkovaním na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Monte Carle rozlúčil už v 1. kole. V pozícii nasadenej jedenástky prehral s Argentínčanom Franciscom Cerúndolom 3:6, 4:6.

Víťaz z roku 2014 Stan Wawrinka postúpil po obrate s Tallonom Griekspoorom do druhého kola. 38-ročný švajčiarsky tenista premeneným šiestym mečbalom porazil holandského súpera 5:7, 6:3 a 6:4.

"Bolo nesmierne dôležité zostať v pokoji. V úvodnom kole musíte nájsť svoju hru, prvý zápas na antuke nie je nikdy jednoduchý," uviedol najstarší hráč turnaja Wawrinka, ktorý sa do hlavnej súťaže dostal vďaka voľnej karte.

"Som veľmi rád, že som to zvládol, bolo dôležité bojovať až do konca," dodal 88. hráč rebríčka, ktorého ďalším súperom bude svetová desiatka Taylor Fritz z USA.

Murray neprešiel cez prvé kolo

Ďalší trojnásobný grandslamový šampión Andy Murray cez prvé kolo neprešiel. 35-ročný Brit pri prvom štarte v Monte Carle od roku 2017 podľahol jednoznačne 1:6, 3:6 Austrálčanovi Alexovi de Minaurovi.

Na prvom tohtoročnom turnaji série Masters na antuke neštartujú pre zranenie španielske hviezdy, jedenásťnásobný šampión Rafael Nadal ani druhý muž rebríčka Carlos Alcaraz, ale po vynechaných turnajoch v Indian Wells a Miami sa na ATP Tour vracia svetová jednotka Novak Djokovič zo Srbska.