VIDEO Spod hokejok lietali iskry: Dramatický súboj odvekých rivalov, o víťazstve rozhodli nájazdy

Gólová radosť hráčok Kanady v súboji proti USAGólová radosť hráčok Kanady v súboji proti USA Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

BRANMTON - Hokejové derby medzi Kanaďankami a Američankami na majstrovstvách sveta rozhodla až deviata séria nájazdov. V základnom hracom čase a predĺžení skončil zápas 3:3 a Kanada si výhrou 4:3 zabezpečila prvé miesto v tabuľke.

Kanada mohla v repríze finále pomýšľať aj na triumf v základnej hracej dobe, pretože obhajkyne titulu sa v tretej tretine ujali vedenia 3:1. Američanky ale dvoma gólmi v poslednej minúte vybojovali predĺženie.

Najprv 39 sekúnd pred koncom znížila Hilary Knightová a o vyrovnanie sa 3,4 sekundy pred koncom postarala Amanda Kesselová, sestra dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára Phila Kessela.

Gólová radosť hráčok Kanady Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

V predĺžení gól nepadol a rozhodnúť museli nájazdy. V nich v prvej sérii uspeli Brianne Jennerová za Kanadu a Knightová za USA. Potom sa ale na gól čakalo až do deviatej série. V nej Knightová zlyhala a o víťazstve domácich rozhodla Jamie Lee Rattrayová.

Kanada vďaka víťazstvu obsadila v tabuľke skupiny A prvé miesto s náskokom bodu pred USA. Českej reprezentácii patrí pred posledným zápasom so Švajčiarskom štvrtá priečka. Istú účasť vo štvrťfinále už majú tiež Fínky ako víťazky skupiny B.