VIDEO Hudáček v Česku knokautoval súpera: Fanúšikovia mu to prišli spočítať na trestnú lavicu!

Jasné gesto domácich fanúšikov pre Libora Hudáčka na trestnej laviciJasné gesto domácich fanúšikov pre Libora Hudáčka na trestnej lavici Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Hokejisti HC Oceláři Třinec postúpili do finále českej extraligy. V piatkovom siedmom semifinále play off zdolali HC Dynamo Pardubice 2:1 a v sérii zvíťazili 4:3 na zápasy.

Dramatický duel opäť priniesol množstvo vypätých situácií a o jednu z nich sa postaral aj slovenský útočník v službách oceliarov Libor Hudáček. Slovák dve minúty pred koncom druhej časti hry nekompromisne poslal na ľad najlepšieho strelca domácich v play-off Lukáša Sedláka, ktorému po tvrdom ataku slovenského súpera trvalo poriadne dlho, kým sa dokázal pozbierať z ľadovej plochy.

Knokautovaného spoluhráča sa okamžite prišli zastať ďalší hráči Pardubíc, ktorí sa okamžite pustili do Hudáčka.

Prišli za ním na trestnú lavicu

K nevôli vypredanej Enteria arény dostal ale Hudáček za tvrdý zákrok len menší trest na dve minúty a to poriadne vytočilo niektorých priaznivcov domácich, ktorí si to prišli so Slovákom vyriešiť z očí do očí priamo k trestnej lavici a dostali sa k nemu naozaj veľmi blízko. Svojimi gestami dali jasne najavo, čo si o jeho zákroku na ich klubovú hviezdu myslia.

Volajú po vyššom treste

Väčšieho trestu sa na sociálnych sieťach dožadovali aj viacerí hokejisti vrátane českej hviezdy Jakuba Voráčka, ktorý v NHL odohral viac ako tisícku zápasov.

"Ak Třinec postúpi, tipujem tri zápasy pre Hudáčka. V siedmom zápase takto naskočiť na hlavu, keď vedieś 2:1? Päť plus do konca úplne jasne," uviedol rezolútne na sociálnej sieti a viacerí sa v komentároch jednoznačne s jeho názorom stotožnili.

Finálového súpera spoznajú Oceláři v sobotu, keď je na programe rozhodujúci siedmy zápas série medzi Vítkovicami a Hradcom Králové.

Viac o téme: Libor Hudáček Jakub Voráček HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice Lukáš Sedlák
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky