Nórsky gólostroj, ktorý nejde zastaviť: Haaland vyrovnal Salahov rekord!

Erling HaalandErling Haaland Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City znížili náskok Arsenalu na čele anglickej Premier League na tri body. V sobotnom zápase 31. kola zdolali doma Leicester 3:1, keď sa dvoma gólmi blysol nórsky kanonier Erling Haaland a s 32 zásahmi v sezóne vyrovnal ligový rekord Mohameda Salaha z ročníka  2017/18.

Haaland skóroval proti Leicesteru v 13. (z penalty) a 25. minúte a zvýšil náskok favorita už na 3:0. Úvodný gól zaznamenal po necelých piatich minútach John Stones. Kouč Pep Guardiola stiahol Haalanda z ihriska v prestávke.

Rekordný zápis Salaha z FC Liverpool (v 38-kolovom formáte súťaže) bude môcť prekonať v nasledujúcich ôsmich kolách.

Nór v tejto sezóne nastrieľal už 47 gólov vo všetkých súťažiach. Za Leicester, ktorý prvýkrát vidol kouč Dean Smith, v druhom polčase už iba znížil Kelechi Iheanacho. City vyhrali desiaty súťažný duel v sérii a šiesty za sebou v Premier League.

Absolútny strelecký rekord anglickej najvyššej súťaže držia Andrew Cole a Alan Shearer s 34 gólmi v čase, keď sa hralo ešte 42 kôl v jednom ročníku.