Bílkovci v kríze, šanca na titul sa vzďaluje: Plzenské trápenie nenašlo východ ani v Ostrave

Futbalisti FC Baník OstravaFutbalisti FC Baník Ostrava Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Futbalisti Baníku Ostrava vyhrali v nedeľňajšom zápase 27. kola najvyššej českej súťaže nad Viktoriou Plzeň 2:1.

O oba góly sa postaral Nigérijčan Muhamed Tijani a jeho tím poskočil na deviate miesto. Plzeň figuruje na treťom mieste, má už istú miestenku v skupine o titul.

Bohemians Praha vyhrali nad Mladou Boleslavou jasne 4:0. Jeden gól si za domácich pripísal aj Slovák Erik Prekop, ktorý zvýšil na 3:0 a na konte mal aj asistenciu. Bohemians tak výrazne zvýšil svoje šance na postup do skupiny o titul, ich súper hrá o účasť v skupine o 7.-10. miesto.

V nedeľu sa gólovo presadil aj ďalší Slovák Lukáš Čmelík, no jeho České Budějovice prehrali na pôde Hradca Králové 1:2. Pri presnom zásahu mu asistoval krajan Branislav Sluka, ktorý nastúpil v 70. minúte. Ich tím tak stratil body v boji o postup do prostrednej skupiny, domáci zvýšili svoje šance na miestenku v tej majstrovskej. V ich bráne bol celý zápas Slovák Pavol Bajza.

Rovnaký triumf dosiahlo na domácom trávniku aj Brno, ktoré zdolalo posledné Pardubice. Zbrojovka taktiež bojuje o účasť v skupine o 7.-10. miesto.

Česká liga - 27. kolo:

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)
Góly: 7. a 58. Tijani - 79. Hejda
/L. Almási hral od 78. minúty - E. Jirka hral od 86. minúty/

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)
Góly: 40. Matoušek, 62. Kovařík, 74. PREKOP, 90.+1 Drchal
/E. Prekop hral do 79. minúty, dal gól a mal asistenciu - M. Tomič hral od 70. minúty/

FC Zbrojovka Brno - FK Pardubice 2:1 (0:0)
Góly: 47. a 76. Řezníček - 90.+3 Krobot
/V. Budinský (Pardubice) bol na lavičke/

FC Hradec Králové - SK Dynamo České Budějovice 2:1 (2:0)
Gól: 32. Vašulín, 35. Kučera - 84. ČMELÍK
/P. Bajza chytal celý zápas, M. Trusa hral od 76. minúty - M. Králik hral celý zápas, L. Čmelík celý zápas, dal gól a dostal žltú kartu, B. Sluka hral od 70. minúty a mal asistenciu, D. Šípoš bol na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: FC Banik Ostrava Lukáš Čmelík Bohemians Praha Erik Prekop