Liga majstrov = Real Madrid... Biely balet je magnetom na úspech, zastaví ho niekto?

Futbalisti Realu sa tešia z gólu do siete ChelseaFutbalisti Realu sa tešia z gólu do siete Chelsea Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Realu Madrid postúpili tretíkrát za sebou do semifinále Ligy majstrov.

Brazílsky mladík Rodrygo zariadil dvoma gólmi triumf na ihrisku Chelsea 2:0 v utorkovej štvrťfinálovej odvete, obhajca trofeje vyhral rovnakým výsledkom aj prvý duel na svojom štadióne. "The Blues" zaknihovali pod vedením staronového trénera Franka Lamparda štvrtú prehru za sebou, čo sa klubu stalo prvýkrát po tridsiatich rokoch.

Od začiatku stretnutia bolo evidentné, kto musí doháňať manko z prvého duelu. Londýnčania pôsobili aktívnym dojmom a prvýkrát pohrozili v 11. minúte, keď roztiahli hru do šírky a po centri Reecea Jamesa sa dostal k zakončeniu N'Golo Kante, ktorý však situáciu technicky nezvládol a jeho volej mieril mimo bránu. Real si skúsene vyčkával na svoju príležitosť a prvá prišla v 20. minúte, keď Rodrygova prudká strela opečiatkovala žrď.

Domácich mohol v závere prvého polčasu poslať do vedenia Marc Cucurella, ktorý však v stopercentnej príležitosti nechal vyniknúť brankára Thibauta Courtoisa.

Vinicius Junior a Conor Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

"Hrali sme dobre a mali sme veľa šancí, určite viac ako Real. Futbal je však o ich využívaní a my sme to neurobili, čo nás mrzí. Sme sklamaní, ale dnes sme hrali dobre," uviedol pre portál uefa.com stredopoliar Chelsea Conor Gallagher.

Obhajcovi trofeje sa po necelej hodine hry otvoril priestor na rýchlu kontru, ktorú rozbehol a následne aj úspešne zakončil brazílsky krídelník Rodrygo. Dvadsaťdvaročný Brazílčan sa presadil aj v 80. minúte, keď bol na konci peknej kombinácie a po vyšachovaní obrany doklepol loptu do odkrytej brány.

Je to naozaj veľmi špeciálne

Pre Rodryga to bol piaty gól vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov, pričom všetky strelil proti anglickým tímom: "Stále si neviem vysvetliť, ako nás všetkých Liga majstrov núti reagovať a hrať, ale musím povedať, že je to naozaj veľmi špeciálne. Vždy, keď hrám, mojím jediným zámerom je pomôcť svojmu tímu. Teraz chcem hrať ďalej, strieľať góly a vyhrať ďalšiu trofej Ligy majstrov."

Hráči Realu Madrid oslavujú Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

"Biely balet" si zahrá jedenáste semifinále v priebehu uplynulých trinástich ročníkov. "Bol to zápas, v ktorom sme museli naozaj trpieť, aby sme vyhrali. Spočiatku nám robili problémy na ľavej strane, ale vyriešili sme to. Ku koncu sme podali veľmi komplexný výkon. V defenzíve sme boli mimoriadne pevní. Je to zaslúžený výsledok a všetci sme veľmi spokojní," povedal tréner Realu Carlo Ancelotti.

Chelsea prežíva mimoriadne náročné obdobie a pod vedením Lamparda neuspela už v štvrtom stretnutí za sebou. "The Blues" prehrali štyri zápasy v sérii prvýkrát od roku 1993.

V Lige majstrov musíte využiť dobré šance

"Počas 60 minút sme hrali naozaj dobre. Mali sme dobré šance, ale v Lige majstrov ich musíte využiť. Keď na tejto úrovni prehráte, nechcete príliš chváliť výkon, pretože to znamená koniec vášho tímu v súťaži," poznamenal Lampard.

Zamyslený Frank Lampard po Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Semifinálový súper Realu na ceste za ziskom pätnástej "ušatej" trofeje vzíde z dvojice Bayern Mníchov a Manchester City. "Citizens" vstúpia do stredajšej odvety s trojgólovým náskokom.

Viac o téme: UEFA Carlo Ancelotti Real Madrid Frank Lampard Liga majstrov Chelsea FC